REKLAMA
ZAPISY

Sondaż: Prawie połowa Polaków chce rządu PO-PiS

2007-08-13 06:11
publikacja
2007-08-13 06:11
"Rzeczpospolita" publikuje sondaż na temat preferencji wyborczych Polaków. Prawie połowa respondetów - 48 procent - na pytanie czy zagłosowało by na PO-PiS odpowiedziała twierdząco. Przeciwnych takiej koalicji było 42 procent Polaków, a co dziesiąty pytany powiedział, że jeszcze nie wie.

Jak pisze gazeta, wspólnych rządów dwóch największych partii chcą głównie emeryci, renciści, studenci oraz właściciele firm. Gazeta zapytała też, kogo najchętniej Polacy widzieliby na czele rządu. Najwięcej, bo aż 23 procent poparcia, uzyskał były premier Kazimierz Marcinkiewicz, którego, jak podkreśla dziennik, popierają głównie uczniowie, pracownicy umysłowi i gospodynie domowe. Drugie miejsce zajął Donald Tusk (15 procent), jego z kolei jednogłośnie poparła kadra kierownicza i właściciele firm. Trzecie miejsce z poparciem 13 procent zajął Aleksander Kwaśniewski, a czwarte Zbigniew Ziobro z 7-procentowym poparciem. Po sześć punktów procetowych uzyskali; Jarosław Kaczyński, Jan Rokita, Marek Borowski i Andrzej Lepper. Prawie co dziesiąty respondent powiedział, że nie wie, kto powinien stanąć na czele nowego rządu.

Sondaż został przeprowadzony 12 sierpnia na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia, na próbie 500 osób.

"Rzeczpospolita"/apl/jurczynski
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~mR
lepiej nie znać ortografii niż być takim rasistą jak Ty
targel
Dnia 2007-08-13 o godz. 13:40 ~mR napisał(a):
> lepiej nie znać ortografii niż być takim rasistą jak Ty




Słusznie. Ale o chyba zażartował sobie, bo niemożliwe, żeby tacy ludzie żyli wśród nas...
~kk
Czy w redakcji Bankiera pracują analfabeci.Można małą literą ewentualnie pisać o niemcach, ale zgodnie z zasadami ortografii polskiej nie o nas.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki