REKLAMA

Sobolewski: Nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego

2020-10-30 09:43
publikacja
2020-10-30 09:43
fot. Tomas Ragina / Shutterstock

Nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej - oświadczył szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski pytany w kontekście możliwości ograniczeń protestów po wyroku TK w związku z nasileniem się epidemii.

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zaapelował o odwołanie planowanych na piątek protestów ze względu na nasilającą się w kraju epidemię koronawirusa. Jak podkreślił, protesty w takich warunkach są zagrożeniem dla życia m.in. seniorów.

Sobolewski był pytany w Programie 3 Polskiego Radia, czy możliwe jest wprowadzenie stanu wyjątkowego dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego Polakom.

"Nie ma takich planów, nie ma takich założeń o stanie wyjątkowym" - oświadczył Sobolewski. Jak podkreślił, "stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, ale nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej".(PAP)

ipa/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jes
Nie ma pieniędzy na odszkodowania to i nie ma planów. Jedyny plan wprowadzenia takiego stanu to przypadek opadnięcia słupków poniżej wymagane przez Nieinternowanego.
grab
Niech protesty będą a seniorzy niech siedzą w domu.
A poza tym, każdy ma prawo decydować o sobie a NFZ ma chronić nasze zdrowie bo całe życie płacimy składki ZUS!
masekrut555
No to macie panowie niedowiarki potwierdzenie że czeka nas stan wyjątkowy.
W lipcu też mówili że nie planują lockdownów, oni zawsze mówią że nie planują tego co planują..
jes
Nic nie wspomiałes o 5G, kosmitach, szczepionkach Gatesa. Taki wpis się nie liczy.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki