"Smok - papierosy dla dzieci" to nie sklep. Ekolodzy ostrzegają przed smogiem

"Smok - papierosy dla dzieci" to nazwa miejsca w Warszawie, w którym rzekomo miały być sprzedawane nieletnim nowe używki. Kontrowersyjny pomysł okazał się jednak tylko akcją działaczy miejskich. Organizacja Miasto Jest Nasze zamierza informować o zagrożeniach związanych ze smogiem.

"Smok - papierosy dla dzieci" to nie sklep, a akcja społeczna organizacji Miasto Jest Nasze ostrzegająca przed skutkami smogu
"Smok - papierosy dla dzieci" to nie sklep, a akcja społeczna organizacji Miasto Jest Nasze ostrzegająca przed skutkami smogu (Screen ze strony www.papierosydladzieci24.pl)

Dzisiaj miało miejsce otwarcie "sklepu z papierosami dla dzieci". Pomysł wydawał się bardzo kontrowersyjny i nierealny. Mimo to wywołał spore poruszenie. O "sklepie" rozpisywały się zarówno media, jak i oburzeni internauci. Rzekomy punkt handlowy promował się zdjęciami opakowań przypominających paczki z papierosami. Zamiast tradycyjnych ostrzeżeń typu "Palenie zabija", widniały na nich napisy "Poczęstuj koleżankę" czy "Poczuj orzeźwienie". Na witrynach lokalu wisiało hasło "Papierosy dla dzieci".

Właściciele sklepu twierdzili, że wszystko będzie zgodne z prawem, a nieletni będą mogli powiedzieć rodzicem, że to "tylko takie kadzidełka". W dniu otwarcia okazało się, że żadnych papierosów dzieci tam nie kupią i że jest to tylko kampania informacyjna organizacji Miasto Jest Nasze. Aktywiści otworzyli w tym miejscu punkt informacyjny na temat smogu. W środku każdy będzie mógł się dowiedzieć o tym, jakie zagrożenia dla zdrowia nie tylko najmłodszych, ale i tych starszych niesie oddychanie smogiem.

- Każde dziecko i każdy człowiek dziennie wdycha równowartość 3 papierosów dziennie, tygodniowo 1 paczkę. Ta wiadomość jakoś nie wydaje się nikomu oburzająca - mówił jeden z działaczy organizacji Jan Mencwel, tłumacząc, że o problemie smogu aktywiści mówią już od trzech lat, natomiast dopiero ta akcja wywołała realne poruszenie i zainteresowanie. Na szczęście nikt nie będzie sprzedawać papierosów dzieciom, co byłoby niezgodne z prawem, natomiast każdy będzie mógł uzyskać wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza.

Punkt informacyjny przy ulicy Szpitalnej w Warszawie będzie otwarty do 13 marca w godzinach 14-20. W lokalu będą się odbywać m.in. warsztaty i spotkania z ekspertami.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pawek

Jeszcze jeden Pobieraczek…

! Odpowiedz
0 0 ~martika

Ok.. ale jak moje dzieci pójdą w odwiedziny do jakiejś koleżanki, gdzie nie ma uwydatniaczy powietrza to się źle czuja! !! Nie mam zamiaru ryzykować ich zdrowia!!!!

! Odpowiedz
1 1 ~Etdv123

Dlatego oczyszczacz w domu musi być. Bo chociaż tam dzieciaki odetchną, a człowiek rano doświadczy poranku bez "kaca" :-)

! Odpowiedz
0 0 ~md

Lepsza wentylacja mechaniczna z klimatyzacją i z filtrami. Oczyszczacz tylko czyści powietrze, które już się dostanie do domu/mieszkania, wentylacja mechaniczna uniemożliwia dostanie się zanieczyszczeń z powietrzem.

! Odpowiedz
7 4 ~Polak

Politycy i to co związane z tą ekologią to debile o jak nazwać człowieka który mysli ze Polacy sobie smrodzą bo lubią dokładać do pieca węgiel niema kasy i nie da się gadaniem oczyścić powietrza
A ceny energii do zarobków są tak drogie ze szkoda się denerwować

! Odpowiedz
0 4 ~mocnebezfiltra

zakurzymy?! daj bucha!

! Odpowiedz
14 9 ~mda

Strasznie to głupie, ale czego innego spodziewać się po administracji bufetowej. Poza tym ciekawe jak wyglądał wybór wykonawców tego "sklepu" i wszystkich gadżetów dla niego.

! Odpowiedz
29 30 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
20 17 ~Janusz

Czerpiesz przyjemnosc z trolowania lewaku? Kopiejka wpadla?

! Odpowiedz
19 13 ~PolakKatolikPatryjot odpowiada ~Janusz

Tak jest, czerpię niewyobrażalną przyjemność z trollowania zaczadziałych prawaków! Niestety całkowicie charytatywnie ;-\

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl