REKLAMA

Jose Mourinho reklamuje XTB

2020-10-05 09:48
publikacja
2020-10-05 09:48
Jose Mourinho reklamuje XTB
Jose Mourinho reklamuje XTB
fot. XTB / / XTB

José Mourinho, jeden z najbardziej znanych trenerów piłkarskich, został nowym ambasadorem marki XTB. Równocześnie broker wprowadził nową ofertę obejmującą bezprowizyjny handel akcjami i funduszami ETF.

Kontrakt reklamowy z XTB podpisał trener o jednym z najbogatszych CV wśród aktywnych obecnie szkoleniowców. Mourinho ma na koncie m.in. mistrzostwa Portugalii, Anglii, Włoch i Hiszpanii oraz dwa puchary Ligi Mistrzów (z FC Porto i Interem Mediolan). Portugalczyk będzie globalnym ambasadorem XTB przez najbliższe dwa lata.

- Tak jak José pomaga swojemu zespołowi stać się najlepszym na świecie, tak my chcemy pomóc naszym klientom stać się jeszcze lepszymi inwestorami zapewniając najwyższy poziom usług i najlepszą technologię - powiedział Omar Arnaout, prezes XTB.

Ogłoszenie współpracy José Mourinho i XTB wyznacza start nowej globalnej kampanii marketingowej „Be like José”. Jej koncepcja kreatywna opiera się na podobieństwach pomiędzy wyzwaniami, z którymi mierzą się na co dzień inwestorzy i trenerzy.

- Cieszę się, że będę mógł wspierać XTB w roli ambasadora przez najbliższe lata. Gdy rozmawialiśmy o podjęciu współpracy, okazało się, że podzielamy wiele wartości takich jak zaangażowanie, profesjonalizm i szczera pasja do naszej pracy. Właśnie dlatego cieszę się mogąc pracować z niesamowitym zespołem XTB i dzielić się własnymi doświadczeniami z ponad 200 000 inwestorów, którzy zaufali XTB na całym świecie. Kiedy inwestujesz, bądź jak ja, wybierz XTB. - powiedział José Mourinho.

Portugalski trener nie jest pierwszym ambasadorem XTB wywodzącym się ze świata sportu. Kilka lat temu do inwestowania u brokera zachęcał Grzegorz Krychowiak. Innym znanym nazwiskiem reklamującym XTB był aktor Mads Mikkelsen.

Nowa oferta dla starych i nowych

Równolegle XTB poinformowało, że w ramach nowej oferty umożliwi swoim klientom bezprowizyjne inwestowanie w prawdziwe akcje i fundusze ETF. Oferta 0 proc. prowizji obejmuje miesięczne wolumeny o wartości do 100 000 EUR i jest dostępna zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów XTB od 5 października.

XTB umożliwia obecnie inwestowanie w ponad 2000 prawdziwych akcji z 16 największych światowych giełd, w tym nowojorskiej, londyńskiej, madryckiej czy frankfurckiej. Broker udostępnia także handel akcjami notowanymi na GPW, choć nie znajdziemy tu wszystkich spółek, a jedynie wybrane (obecnie ich liczba wynosi 278). Oprócz akcji, XTB oferuje ponad 200 funduszy ETF. Warunkiem skorzystania z oferty bezprowizyjnej będzie używanie autorskiej platformy XTB, xStation.

- Pierwsze półrocze 2020 roku upłynęło pod znakiem ponadprzeciętnej zmienności na rynkach finansowych, co pozwoliło nam osiągnąć rekordowe przychody i znacząco powiększyć bazę klientów. Naszym celem jest dalszy wzrost i jestem przekonany, że nowo wprowadzona oferta spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów, co pozwoli nam dalej się rozwijać i umacniać naszą pozycję rynkową na świecie - dodał Omar Arnaout, prezes XTB.

Na początku poniedziałkowych notowań akcje XTB drożały o ponad 3,5 proc. Ich cena na poziomie 15,8 zł jest wyraźnie wyższa od tej z końca 2019 r. (3,95 zł), co stawia spółkę w gronie największych wygranych burzliwego 2020 r. W przypadku XTB motorem napędowym była wywołana pandemią zmienność na rynkach. Zmiennością cechowały się także akcje brokera, które w lipcu sięgnęły ponad 29 zł, by po publikacji wyników spaść o blisko połowę – okazało się, że dobre wyniki nie sprostały oczekiwaniom inwestorów.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
agzegoz
Maurinio reklamuje a caly dochod z programu partnerskiego idzie nie do spolki w warszawie tylko do spolki na cyprze.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki