REKLAMA

Słuchawki wybuchły w samolocie, gdy pasażerka słuchała muzyki

Marcin Hołubowicz2017-03-17 12:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-03-17 12:25

Słuchawki jednej z pasażerek lotu z Pekinu do Melbourne wybuchły na pokładzie samolotu. W dodatku w trakcie użycia. Kobieta została lekko poparzona.

fot. Australian Transport Safety Bureau /

Nowe technologie bywają groźne. Głośno było już o wybuchających smartfonach czy elektronicznych papierosach. Jednak ten przypadek eksplodującego urządzenia jest nowy. Australian Transport Safety Bureau (Australijskie Biuro ds. Bezpieczeństwa Transportu) opublikowało informację o pasażerce, której słuchawki stanęły w ogniu.

Kobieta lecąca samolotem z Pekinu do Melbourne zasnęła w trakcie słuchania muzyki. Pobudka była jednak wyjątkowo bolesna. Usłyszała głośny huk i poczuła ból na twarzy. Okazało się, że właśnie płoną jej bezprzewodowe słuchawki. Kobiecie udało się je zdjąć i rzucić na podłogę. Wtedy obsługa samolotu podbiegła z wiaderkiem wody i ugasiła niewielki pożar. To, co zostało ze słuchawek, przykleiło się do pokładu.

Na szczęście pasażerka odniosła tylko lekkie poparzenia. Według Australian Transport Safety Bureau prawdopodobną przyczyną zapłonu był akumulator jonowo-litowy umieszczony w bezprzewodowych słuchawkach. Australijscy urzędnicy nie ujawnili nazwy firmy, która wyprodukowała feralne urządzenie.

Przypomnijmy, że spore problemy ze smartfonami mieli użytkownicy Samsunga. Wersja Galaxy Note 7 kilka razy stanęła w płomieniach. Pod koniec stycznia Samsung poinformował, że to baterie, a nie inne wady konstrukcyjne czy oprogramowanie było przyczyną przegrzewania się i zapalania ich smartfonów.

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Axel_f
iPhone ma tylko takie sluchawki heeb
~PMVNorway
parrot zik, beats, bose. Wielu producentow posiada aku litowo jonowe.
~endi
" Obsługa samolotu podbiegła z wiaderkiem wody i ugasiła pożar " - to oni nie mają gaśnic ? nadal gaszą ogień wiadrekiem wody i szuflą piochu ? :)
~arek
może miała pod ręką wiaderko z wodą???
~Stiułardesssa
Nie śmiej się z dzielnej załogi, bo nawet nie wiesz skąd czerpali wodę do wiaderka, może brali świeżą deszczówkę przez uchylone drzwi samolotu lecącego na wysokości 10.000 metrów ?
~niepelnosprawny_org
niech zgadnę, słuchawki kupiła w Pekinie i wracała ciesząc sie, ze mało zapłaciła, ale póżniej zdrowiem niemal przypłąciła...
~marku
Skąd Ty to wszystko wiesz?
~hohoho
Nie powinna szybko wyjść z więzienia, w końcu wniosła na pokład samolotu materiały wybuchowe. Prawo twarde, ale prawo.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki