Słuchawki wybuchły w samolocie, gdy pasażerka słuchała muzyki

Słuchawki jednej z pasażerek lotu z Pekinu do Melbourne wybuchły na pokładzie samolotu. W dodatku w trakcie użycia. Kobieta została lekko poparzona.

Pasażerka słuchała muzyki w samolocie, gdy nagle jej słuchawki stanęły w płomieniach
Pasażerka słuchała muzyki w samolocie, gdy nagle jej słuchawki stanęły w płomieniach (fot. Australian Transport Safety Bureau / )

Nowe technologie bywają groźne. Głośno było już o wybuchających smartfonach czy elektronicznych papierosach. Jednak ten przypadek eksplodującego urządzenia jest nowy. Australian Transport Safety Bureau (Australijskie Biuro ds. Bezpieczeństwa Transportu) opublikowało informację o pasażerce, której słuchawki stanęły w ogniu.

Kobieta lecąca samolotem z Pekinu do Melbourne zasnęła w trakcie słuchania muzyki. Pobudka była jednak wyjątkowo bolesna. Usłyszała głośny huk i poczuła ból na twarzy. Okazało się, że właśnie płoną jej bezprzewodowe słuchawki. Kobiecie udało się je zdjąć i rzucić na podłogę. Wtedy obsługa samolotu podbiegła z wiaderkiem wody i ugasiła niewielki pożar. To, co zostało ze słuchawek, przykleiło się do pokładu.

Na szczęście pasażerka odniosła tylko lekkie poparzenia. Według Australian Transport Safety Bureau prawdopodobną przyczyną zapłonu był akumulator jonowo-litowy umieszczony w bezprzewodowych słuchawkach. Australijscy urzędnicy nie ujawnili nazwy firmy, która wyprodukowała feralne urządzenie.

Przypomnijmy, że spore problemy ze smartfonami mieli użytkownicy Samsunga. Wersja Galaxy Note 7 kilka razy stanęła w płomieniach. Pod koniec stycznia Samsung poinformował, że to baterie, a nie inne wady konstrukcyjne czy oprogramowanie było przyczyną przegrzewania się i zapalania ich smartfonów.

Marcin Hołubowicz

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~Axel_f

iPhone ma tylko takie sluchawki heeb

! Odpowiedz
2 0 ~PMVNorway

parrot zik, beats, bose. Wielu producentow posiada aku litowo jonowe.

! Odpowiedz
1 20 ~endi

" Obsługa samolotu podbiegła z wiaderkiem wody i ugasiła pożar " - to oni nie mają gaśnic ? nadal gaszą ogień wiadrekiem wody i szuflą piochu ? :)

! Odpowiedz
0 6 ~arek

może miała pod ręką wiaderko z wodą???

! Odpowiedz
1 23 ~Stiułardesssa

Nie śmiej się z dzielnej załogi, bo nawet nie wiesz skąd czerpali wodę do wiaderka, może brali świeżą deszczówkę przez uchylone drzwi samolotu lecącego na wysokości 10.000 metrów ?

! Odpowiedz
0 13 ~niepelnosprawny_org

niech zgadnę, słuchawki kupiła w Pekinie i wracała ciesząc sie, ze mało zapłaciła, ale póżniej zdrowiem niemal przypłąciła...

! Odpowiedz
2 11 ~Fred

Na 100% Beats albo Bose.

! Odpowiedz
1 7 ~marku

Skąd Ty to wszystko wiesz?

! Odpowiedz
4 6 ~hohoho

Nie powinna szybko wyjść z więzienia, w końcu wniosła na pokład samolotu materiały wybuchowe. Prawo twarde, ale prawo.

! Odpowiedz
1 14 ~Tom

Konczita

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.