REKLAMA

Słowacja wprowadza lockdown. Dotknie także zaszczepionych

2021-11-24 16:49, akt.2021-11-24 17:32
publikacja
2021-11-24 16:49
aktualizacja
2021-11-24 17:32
Słowacja wprowadza lockdown. Dotknie także zaszczepionych
Słowacja wprowadza lockdown. Dotknie także zaszczepionych
fot. Gelia / / Shutterstock

Rząd Słowacji w środę zdecydował o wprowadzeniu ogólnokrajowego lockdownu z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Ograniczenia, których zakres przedstawi premier Eduard Heger, mają dotyczyć także osób zaszczepionych. O decyzji poinformował dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Richard Sulik.

Rządowi eksperci zalecali podjęcie jeszcze ostrzejszych restrykcji. Lockdown - ich zdaniem - powinien trwać trzy tygodnie.

Ze wstępnych informacji wynika, że w kraju mają być otwarte tylko sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Pracodawcy będą sprawdzać certyfikaty antycovidowe. Po 10 dniach rząd oceni skutki podjętych środków.

Decyzja została podjęta w związku z rosnącą liczbą dziennych zakażeń SARS-CoV-2 i przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. We wtorek laboratoria na Słowacji zanotowały ponad 10 tys. nowych zakażeń. To najwięcej od wybuchu pandemii w marcu 2020 r. W szpitalach jest 3200 pacjentów z Covid-19.

Rząd wprowadził stan wyjątkowy na 90 dni od północy

Rząd Słowacji wprowadził od północy stan wyjątkowy. Jednocześnie zarządził na dwa tygodnie lockdow. Przepisy mają obowiązywać wszystkich obywateli, także zaszczepionych. Po 10 dniach rząd oceni funkcjonujące ograniczenia i jeżeli będzie je luzować, to zmiany będą dotyczyć zaszczepionych - poinformował w środę premier Eduard Heger.

Stan wyjątkowy związany jest z wprowadzeniem zakazu wychodzenia z domów. Ze wstępnych informacji wynika, że dostępne będą tylko sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Możliwa będzie droga do- i z pracy. Pracodawcy będą sprawdzać certyfikaty antycovidowe. Osoby niezaszczepione będą musiały poddawać się testom. Po 10 dniach rząd oceni skutki podjętych środków i niektóre restrykcje przestaną obowiązywać osoby zaszczepione.

Decyzja została podjęta w związku z rosnącą liczbą dziennych zakażeń SARS-CoV-2 i przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. We wtorek laboratoria na Słowacji zanotowały ponad 10 tys. nowych zakażeń, najwięcej od wybuchu pandemii w marcu 2020 r. W szpitalach jest 3200 pacjentów z Covid-19.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
hdrvn
Jeszcze tylko dwa tygodnie!
antek10
sezon grypowy - nic dodać, nic ująć
borat123
Jak nasi specjalisci z Wiejskiej załapią ten pomysł to nawet do wyborów nie dociągną.Nie znam nikogo kto by popierał taką farsę.
ptokbentoniczny
Jeszcze się zdziwisz ilu jest naiwniaków. Twoi znajomi nie są miarodajną próbką. Zresztą jak PiS przegra to będzie rządzić PO. I będą tak samo kradli, niszczyli gospodarkę i podnosili podatki. Jesteśmy skazani na upadek.
kryzysio odpowiada ptokbentoniczny
Niestety podzielam to przygnębiające spostrzeżenie.
kenn odpowiada ptokbentoniczny
"Zresztą jak PiS przegra to będzie rządzić PO"

- Twój pogląd jedynie potwierdza, że tzw. "sondaże" przedwyborcze następnie medialnie propagowane, robione już na sporo 2 lata przed faktycznymi wyborami (patrz np. tvn), mają wpływ na decyzje wyborcze :P
golestan
Osioł musi mieć przed sobą marchewkę.
czarny_bambo
Tylko czekac az padnie im gopodarka. Rzady innych krajow juz ustawiaj sie wkolejce na prywatyacje jak w PL w latach 90'
ravauw
Nic im nie upadnie, maja euro, sa montownia, wszystko sie zgadza. Oni chca byc we wazystkim pierwsi, pierwsi sie zamkna, pierwsi sie otworza....

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki