Śledczy w domach biegłych lekarzy. To oni zajmowali się śmiercią ojca Ziobry

2016-09-13 13:52
publikacja
2016-09-13 13:52

Policja od rana zabezpiecza dokumentację u biegłych lekarzy, którzy sporządzali opinię między innymi w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Funkcjonariusze weszli do kilkunastu mieszkań i gabinetów na terenie całego kraju.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / fot. Krystian Maj / FORUM

Czynności zleciła Prokuratura Krajowa, która prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy ze skarbu państwa. Zdaniem śledczych, lekarze mogli zawyżyć koszt sporządzenia opinii medycznej. Chodzi o kwotę około 370 tysięcy złotych. Wyłudzenie nastąpiło przez zawyżenie kosztów przeprowadzenia opinii specjalistycznej wydanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Na obecnym etapie śledztwa, postępowanie dotyczy tylko części biegłych z zespołu opiniującego tej uczelni - mówi prokurator

Agnieszka Hudyka z Zamiejscowego Wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Jak nieoficjalnie wiadomo śledztwo dotyczy też poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Ojciec Zbigniewa Ziobro zmarł 10 lat temu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Według rodziny przyczyną zgonu były błędy popełnione przez lekarzy. Przed sądem w Krakowie trwa proces wytoczony czterem lekarzom przez wdowę po Jerzym Ziobro, w maju przystąpiła do niego prokuratura.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/mk/sk

Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~rzdak
Czy można dowiedzieć się o której wkroczono do prywatnych domów? Czy teraz będzie powszechne sprawdzanie dokumentacji osób które zmarły i czy będą prowadzone dochodzenia czy dotyczy to tylko ojca ministra?
~Obserwator
Ale numer. Dyktatura. A zwykli ludzie też mogą prosić Ziobre o wyjaśnienie podobnych przypadków które zdarzyły się w ich rodzinach ?
~xyz
PIENIACZ!!!!!!!!!!!!!!!!! I do tego nieprzytomnie mściwy.
~rety667
....... To się zaczyna !!!!

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki