REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Rusza nowa platforma streamingowa. Kusi nie tylko ceną, ale i tytułami

Agata Wojciechowska2023-02-04 06:00redaktor
publikacja
2023-02-04 06:00

Na polskim rynku streamingu robi się coraz tłoczniej. Już w Walentynki, a więc 14 lutego, łokciami między Netfliksem, HBO Max, Disneyem+ czy Amazon Primem zacznie się rozpychać SkyShowtime. Widzów ma skusić nie tylko atrakcyjna cena abonamentu, ale i tytuły, które zaoferuje swoim klientom.

Rusza nowa platforma streamingowa. Kusi nie tylko ceną, ale i tytułami
Rusza nowa platforma streamingowa. Kusi nie tylko ceną, ale i tytułami
/ SkyShowtime

SkyShowtime w zaprezentowanej gamie filmów i seriali będzie miał ekranizacje z takich słynnych stajni filmowych jak Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

By móc je obejrzeć, trzeba będzie zapłacić 24,99 zł miesięcznie. Nie jest wykluczone, że podobnie jak w Holandii cena zostanie obniżona nawet o 50 proc. Tam za pierwszy okres rozliczeniowy trzeba zapłacić zaledwie 3,49 euro (czyli około 16 zł). Ten czas ma pozwolić widzom na zapoznanie się z serwisem i oczywiście pozostanie. Na razie, oprócz Amazona, będzie to najtańsza platforma na rynku. I choć w dobie kryzysu gospodarczego ważna jest kwota, którą trzeba przelać operatorowi, to zawartość serwisu liczy się bardziej. 

Wśród produkcji, na które będzie się już można skusić w lutym, są m.in. "Warszawianka" z Borysem Szycem, "Top Gun: Maverick", "Wiking", "Downton Abbey: Nowa Era", "Jurassic World Dominion", "Ray Donovan: The Movie", "Yellowstone". Platforma zgarnęła część produkcji, które wcześniej były dostępne na Netfliksie czy HBO. Co więcej, SkyShowtime nabył prawa również do ich kontynuacji. Łącznie na platforie ma być ponad 730 tytułów, z czego 150 to seriale, a ponad 580 filmy. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Najdroższy abonament jest za oglądanie platformy socjalistycznej PiSu, w której królują seriale:

1. Chowaj się. Idzie Tusk.
2. Nagły atak inflacji.
3. Ziobro 1984.
4. Pinokio Hood czyli Mateusz, który zabiera przedsiębiorcom i daje emerytom.
5. Gra o Koryto. Kto będzie nas okradał przez kolejne 4 lata?
grzegorzkubik
To jest niepotrzebne. Lepiej odkładać kasę i pojechać do Torunia niż płacić na głupoty.
Raffmo
NIc nie przebije Amazona z ceną 50 zł za rok !
jendreka
Kogo kusi to kusi. Chcą skusić młodych, którzy nie mają ochoty oglądać i słuchać staroci. Bo jakieś stare tytuły oferują. Ile razy ,można oglądać Kevina, dzisiejsze produkcje każda podobna do drugiej, przemoc, przemoc i seks, żadnych wartości, jeden na sto filmów coś wart. Szkoła oglupia, film oglupia, muzyka oglupia, i buduje Kogo kusi to kusi. Chcą skusić młodych, którzy nie mają ochoty oglądać i słuchać staroci. Bo jakieś stare tytuły oferują. Ile razy ,można oglądać Kevina, dzisiejsze produkcje każda podobna do drugiej, przemoc, przemoc i seks, żadnych wartości, jeden na sto filmów coś wart. Szkoła oglupia, film oglupia, muzyka oglupia, i buduje nienawiść, przemoc. I to wszystko w otoczce bezstresowego wolnego wyboru. Obłęd
dawid_gmyrek
Streaming, gaming, hosting, coaching, casting ... stupid is not the name!
zenonn
Polacy gęsi, język mają.
Ponglisz.
"Rozmawia w 5 językach, w żadnym dobrze"

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki