REKLAMA

Sklepy chcą zarobić na byciu eko

2020-01-31 07:10
publikacja
2020-01-31 07:10

Tatuowanie warzyw zamiast plastikowych opakowań, szampon z automatu i "demokratyzacja" produktów bio. Nowy trend zmieni polski handel – informuje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

/ Lidl

"GW" zauważa, że ekologia zrobiła się modna i sklepy chcą na niej zarabiać. Dobrze ten trend pokazuje liczba promocji w sklepach.

"Na nasze zlecenie analizę wykonali eksperci z międzynarodowej firmy Hiper-Com Poland oraz aplikacji Zdrowe Zakupy. Porównywali, ile razy w gazetkach sklepowych pojawiały się produkty bio w promocjach w całym 2018 i 2019 roku (łącznie ponad 12,5 tys. gazetek)" – informuje "GW".

"W supermarketach są w tym czasie przyrosty promocji produktów bio w wysokości 1340 proc. W dyskontach – 2333 proc. W sklepach osiedlowych – 800 proc. Towaru bio jest po prostu więcej w sklepach, więc trzeba go zareklamować klientom" - podano.

Według Katarzyny Grochowskiej z Hiper-Com Poland segment żywności bio w 2018 r. odpowiadał za zaledwie 0,4 proc. całości rynku spożywczego, ale rósł trzy razy szybciej. (PAP)

ktl/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
amun
Skoro bio jest zdrowez to co w takim razie na polkach robia pozostale produkty? Bo z tego wynika, ze sa one niezdrowe... XD
dziki_losos
Robią to samo, co średnie frytki w McDonald's - są tam po to, żebyś kupił te droższe, eko :P
forfun
zaraz powiedzą że tatuaże źle się kojarzą i zakażą
33karol33
demokratyzacja? Co?
Na produktach bio się świetnie zarabia jak na każdej modzie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki