REKLAMA

Sklepy chcą zarobić na byciu eko

2020-01-31 07:10
publikacja
2020-01-31 07:10

Tatuowanie warzyw zamiast plastikowych opakowań, szampon z automatu i "demokratyzacja" produktów bio. Nowy trend zmieni polski handel – informuje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

fot. / / Lidl

"GW" zauważa, że ekologia zrobiła się modna i sklepy chcą na niej zarabiać. Dobrze ten trend pokazuje liczba promocji w sklepach.

"Na nasze zlecenie analizę wykonali eksperci z międzynarodowej firmy Hiper-Com Poland oraz aplikacji Zdrowe Zakupy. Porównywali, ile razy w gazetkach sklepowych pojawiały się produkty bio w promocjach w całym 2018 i 2019 roku (łącznie ponad 12,5 tys. gazetek)" – informuje "GW".

"W supermarketach są w tym czasie przyrosty promocji produktów bio w wysokości 1340 proc. W dyskontach – 2333 proc. W sklepach osiedlowych – 800 proc. Towaru bio jest po prostu więcej w sklepach, więc trzeba go zareklamować klientom" - podano.

Według Katarzyny Grochowskiej z Hiper-Com Poland segment żywności bio w 2018 r. odpowiadał za zaledwie 0,4 proc. całości rynku spożywczego, ale rósł trzy razy szybciej. (PAP)

ktl/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
amun
Skoro bio jest zdrowez to co w takim razie na polkach robia pozostale produkty? Bo z tego wynika, ze sa one niezdrowe... XD
dziki_losos
Robią to samo, co średnie frytki w McDonald's - są tam po to, żebyś kupił te droższe, eko :P
forfun
zaraz powiedzą że tatuaże źle się kojarzą i zakażą
33karol33
demokratyzacja? Co?
Na produktach bio się świetnie zarabia jak na każdej modzie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki