Płyn do naczyń do własnego pojemnika? Henkel w Czechach testuje nowy pomysł

Koncern Henkel testuje nowe rozwiązanie - płyn do naczyń, szampon czy proszek będzie można uzupełnić ze specjalnego automatu do własnego opakowania. Na razie w Rossmannie w Czechach - informuje portal wirtualnemedia.pl.

(Rossmann)

W wybranych marketach Rossmanna w Czechach (w Pradze, Libercu, Brnie i Czeskich Budziejowicach) postawiono maszyny przypominające automaty do nalewania napojów. Można z nich do własnych butelek uzupełnić niektóre produkty, np. szampony, płyny do prania (marki Persil), płukania tkanin i mycia naczyń, żele pod prysznic, mydło w płynie marki Fa. Słowem to wszystko, co przynosimy do domu w dużych plastikowych butelkach.

(Rossmann)

Projekt  jest w fazie tekstów i nie jest wykluczone, że automaty pojawią się w innych krajach. 

Henkel ma nadzieję, że dzięki temu pomysłowi uda się ograniczyć liczbę wprowadzanych na rynek plastikowych opakowań. Wpisuje się to w popularną ostatnio koncepcji zero waste albo less waste, czyli takiego gospodarowania, aby przy tym produkować jak najmniej śmieci. 

Podobny pomysł, ale dotyczący żywności, z sukcesem testował w Polsce Carrefour. Sieć wprowadziła opcję zakupu produktów na wagę do własnych opakowań.

KWS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 czytacz

Krok w dobrym kierunku.Zero vaste

! Odpowiedz
10 6 heyahbanana

masakra totalna

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne