REKLAMA

Siłownia kontra obostrzenia. Przekształciła się w sklep i zachęca do odpłatnego testowania sprzętu

2020-10-18 18:47
publikacja
2020-10-18 18:47
fot. August_0802 / Shutterstock

Jedna z siłowni w centrum Krakowa znalazła sposób, by obejść obostrzenia związane z pandemią: ogłosiła w mediach społecznościowych, że przekształca się w sklep i zachęca klientów do odpłatnego testowania sprzętu.

Część prowadząca zajęcia fitness nazwała się kościołem i zachęca do udziału w wydarzeniach religijnych.

"Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pod nazwą +Kościół Zdrowego Ciała+. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe" – brzmi komunikat.

W ofercie są też specjalne zawody sportowe w squashu bez udziału publiczności.

Kochani Klienci, wiemy, że czekaliście na naszą decyzję... My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że...

Opublikowany przez Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub Piątek, 16 października 2020

Jak podkreślono na profilu społecznościowym, jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu, to nie musi. "My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!" – zaznaczyli managerowie klubu.

To posunięcie wywołało lawinę komentarzy i spotkało się z różnymi reakcjami internautów, od aprobaty - "Popieram kreatywne działanie. Czas się zjednoczyć i wyrazić sprzeciw wobec idiotycznym decyzjom rządu, które będą dotykać coraz większej ilości branż" po krytykę – "żegnam wszystkich ignorantów i współczuję waszym bliskim z grupy ryzyka".

Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji powiedziała PAP, że funkcjonariusze byli w klubie fitness przekształconym według właścicieli w sklep zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. "Dziś zastaliśmy tam kilkanaście osób testujących sprzęt. Zabezpieczyliśmy monitoring i dokumentację fiskalną. Dalsze postępowanie w tej sprawie będziemy konsultować z sanepidem" – poinformowała Cisło.

W piątek wieczorem resort sportu poinformował, że baseny i siłownie nie zostaną całkiem zamknięte. Mogą z nich korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni. Kościoły i sklepy pozostają otwarte, działa tam jedynie ograniczenie liczby osób. Te przepisy wykorzystali kreatywni właściciele siłowni.

wos/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
pancerowany
Brawo za kreatywność i za punktowanie hipokryzji systemu państwowego !
darius19
nic nie robic - niech se ludzie/my umieraja
zbyszek_
Niech sie wlasnie zarazaja na tych silowniach, tam sa mlodzi , zdrowi i silni ludzie . Oni to przejda łagodnie i wykształcą zbiorowa odpornosc... I nie bedzie potrzebny rzaden Bil Szczepionka.

Powinno się ilozolowac i dbac sczegolnie o starsze pokolenia, A młodzi niech sie zarazaja.

pkc
jaja sobie robią? zmiana nazwy i nazwanie ślimaka rybą nie zamienia ślimaka w rybę,

pluton szturmowy policji powinien uczestnikom zgromadzenia kościoła zdrowego ciała zrobić ścieżkę zdrowia...
niedorzeczny
A jednak jakoś trzeba sobie radzić. Rozumiem że ty nie musisz pracować bo żyjesz z socjalu. Sprawiedliwość prędzej czy później cię dosięgnie i będziesz zdychał z głodu socjalisto.
samsza
W USA był podobny przykład, nawet wynosił sprzęt na świeże powietrze aby dotrzymać odstępów i zasad.
Zniszczyli go odcięciem wody i prądu, czy tak będzie i tutaj ?
harrytracz
Piękny przykład jak wielka jest siła przedsiębiorczości Polaków - nasz okupacyjny rząd robi wszystko by ich wybić a ci i tak powstają i próbują dalej prowadzić firmę.
rysiek58
poproszę roczny karnet na testowanie sprzętu. Muszę bardzo dokładnie przemyśleć zakup :)
karbinadel
Skoro część ludzi woli normalnie żyć, nawet ponosząc nieco większe ryzyko, to należy im na to pozwolić. Komu to nie pasuje, to niech siedzi w domu - i nie wtrąca się

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki