REKLAMA

Baseny i siłownie jednak otwarte, ale nie dla wszystkich. Jest zmiana w obostrzeniach

2020-10-16 20:15, akt.2020-10-17 10:58
publikacja
2020-10-16 20:15
aktualizacja
2020-10-17 10:58
fot. PhotobyTawat / Shutterstock

Ministerstwo Sportu opublikowało w piątek nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące basenów, siłowni i centrów fitness. Zakładają one, że będą z nich mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii koronawirusa obejmujące m.in. zawieszenie od soboty działalności basenów i aquaparków w żółtych i czerwonych strefach. Informacja ta spotkała się z oporem polskiego środowiska pływackiego. "Przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych" - argumentowała mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak w mediach społecznościowych.

Z rozporządzenia opublikowanego w piątek wieczorem:

W całym kraju zostaje zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów, centrów fitness z wyłączeniem placówek, które m.in. prowadzą działalność leczniczą czy współorganizują zajęcia sportowe dla szkół i uczelni. Zakazuje się także działalności saun, łaźni tureckich, parowych, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu.

W piątek była pływaczka poinformowała, że przedstawiła wicepremierowi, ministrowi sportu Piotrowi Glińskiemu i wiceminister resortu Annie Krupce stanowisko środowiska pływackiego i przedstawicieli dyscyplin związanych z pływalniami. "Dziękuję za rozmowę i wysłuchanie. Myślę, że udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej" - podkreśliła.

Również w piątek Ministerstwo Sportu opublikowało na swoim profilu na Twitterze nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące pływalni. Wyłączenie od tego zakazu dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole, działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

W Polsce stwierdzono w ciągu minionej doby 9622 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej od początku pandemii - podano w sobotę.

KWS, BPL, PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (31)

dodaj komentarz
wtomek
Rząd złożony z roztrzęsionych ratlerków znowu się ugina, pozostawia otwarte furtki.
rysiek58
międzynarodowe sieci siłowni które opanowały Polskę to nie mali przedsiębiorcy a to oni w głównej mierze ucierpią. Wy którzy pracujecie dla nich lub kręcicie się między nogami wielkich to pikuś. W myśl zasady: gdy na stole bogatych mniej jedzenia to i resztek pod stół mniej spada.
carlito1
Cel jest jasny ! zarżnięcie drobnych przedsiębiorców. Następne przerzucenie ludzi do pracy na państwowym, ewentualnie socjal lub praca w wielkich korporacjachi koniecznie na najbardziej nieuzasadnioną ekonomicznie umowę o pracę.

Po prostu uzależnienie ludzi od państwa. Taka komuna 2.0
harrytracz
To czy rządzący mają oczy w dupie? Nie widzą ile właściciel knajpy czy sklepiku płaci koncesji i opłat? A jak zatrudnia kogoś na umowę o pracę to czy nie widzą ile składek jest odprowadzanych?
Z jednej strony podwyższają podatki albo płace minimalną (z pakietem podatków, większe wynagrodzenie = większe podatki)
To czy rządzący mają oczy w dupie? Nie widzą ile właściciel knajpy czy sklepiku płaci koncesji i opłat? A jak zatrudnia kogoś na umowę o pracę to czy nie widzą ile składek jest odprowadzanych?
Z jednej strony podwyższają podatki albo płace minimalną (z pakietem podatków, większe wynagrodzenie = większe podatki) żeby zwiększyć przychody do budżetu.
Potem zażynają małe firmy by sie odciąć od dopływu podatków?
harrytracz
Co oni chcą osiągnąć ? Zarżnąć małych przedsiębiorców którzy mają najciężej i najwięcej podatków odprowadzają? To się kupy nie trzyma o co tu chodzi?
meryt
Jak państwo wyłożą, mali przedsiębiorcy nie będą się trzymali.

"Antymaseczkowcy chcą wyłożenia państwa."
specjalnie_zarejstrowany1
"Zakładają one, że będą z nich mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa"

Czyli musisz na wejsciu powiedziec ze pakujesz bo rywalizujesz o kobiete/mezczyzne to Cie wpuszcza.
marszalek2020
Siłownie są ograniczane, bo właściciele nie pilnowali żeby ludzie stosowali się do zaleceń higienicznych.
Nie mamy w Polsce lekarzy w takiej ilości żeby leczyć tysiące chorych. A jeżeli tak jest, to trzeba ograniczać rozprzestrzenianie wirusa w tych miejscach gdzie ludzie nie przestrzegają zasad i roznoszą chorobę.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki