REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Sieć sklepów Marks&Spencer kończy działalność w Rosji

2022-05-25 12:52
publikacja
2022-05-25 12:52
Sieć sklepów Marks&Spencer kończy działalność w Rosji
Sieć sklepów Marks&Spencer kończy działalność w Rosji
fot. SUZANNE PLUNKETT / / FORUM

Brytyjska sieć sklepów Marks & Spencer poinformowała w środę, że po rozwiązaniu umowy z jej franczyzobiorcą, będzie mogła całkowicie wycofać się z Rosji. Była obecna w tym kraju od 17 lat.

Firma już w marcu wstrzymała dostawy do Rosji, ale wyjaśniała, że ze względu na umowę z franczyzobiorcą w tym kraju, turecką spółką FiBA, nie może na razie całkowicie wyjść z rosyjskiego rynku. W środę jednak ogłosiła, że udało się zakończyć negocjacje z FiBA, dzięki czemu może zakończyć działalność w Rosji. Marks & Spencer miał do tej pory w Rosji 48 sklepów, zarządzanych przez turecką firmę, w których zatrudnionych jest ok. 1200 osób.

Brytyjska firma poinformowała, że wyjście z Rosji oraz ograniczenie wskutek rosyjskiej napaści jej działalności na Ukrainie, będzie ją kosztowało 31 mln funtów. Dołączyła ona tym samym do długiej listy firm, które wycofały się z Rosji w reakcji na rozpoczętą przez ten kraj wojnę. (PAP)

bjn/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (2)

dodaj komentarz
darius19
ciekawym reakcji trolli. Dotad pisali gdy firma wychodzila - ze to dobrze dla firm rosyjskich. Jak firma zostawala - ze to dobrze dla Rosji. Taka robota trolla. Rosja to kraj bandycki
antek10
A wogóle zarabiali tam coś? Firm wychodzących czy bankrutujących jest na świecie sporo. Chyba robi sie tak jak z kowidem - zginął w wypadku samochodowym a miał kowida czyli umarł na kowida.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki