REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

„Re” zamiast Reserved i „Cr” zamiast Cropp Town w Rosji. Nowe marki nowych właścicieli

2022-05-24 11:05
publikacja
2022-05-24 11:05
„Re” zamiast Reserved i „Cr” zamiast Cropp Town w Rosji. Nowe marki nowych właścicieli
„Re” zamiast Reserved i „Cr” zamiast Cropp Town w Rosji. Nowe marki nowych właścicieli
fot. Artyom Geodakyan / TASS / Forum / / Forum Polska Agencja Fotografów

W rosyjskich galeriach handlowych powstają sklepy „Re” oraz „Cr” na miejscu takich marek jak Reserved oraz Cropp Town. To efekt sprzedaży przez LPP swojego biznesu w Rosji w ręce chińskiego konsorcjum.

Pod koniec kwietnia br. polska spółka odzieżowa LPP postanowiła sprzedać swoje udziały w grupach reprezentujących firmę na rosyjskim rynku. Te odkupiło chińskie konsorcjum, które zapewniło sobie możliwość wyprzedania towaru znajdującego się już na terytorium Rosji, jednak bez możliwości wykorzystania nazw i znaków towarowych marek z grupy LPP.

Jak informuje agencja TASS, nowy właściciel rozpoczął już proces otwierania sklepów, jednak pod innymi szyldami. Tym samym w rosyjskich galeriach sklepy Reserved, Mohito, Cropp Town czy Sinsay zastąpiły placówki „Re”, „Cr”, „M” oraz „Sin”.

„Nowe” marki miały swoją premierę 20 maja br. Samo LPP odsprzedało udziały chińskiemu konsorcjum 19 maja br., wychodząc z rosyjskiego rynku po ponad 20 latach.

AB

Źródło:
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (13)

dodaj komentarz
ehud
Sprzedaż tych marek do Kitaju to dość logiczny krok, gdyż większość z tych ubranek i tak jest szyta w Azji,. LPP z Gdańska była jedynie pośrednikiem.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
Trolle napisza ze to fajnie, jak firma opuszcza Rosje. Napisza, ze to fajnie jak firma zostaje w Rosji. Klasyka propagandy. Rosja to kraj bandycki.
krachsonn
W sumie to i tak się im udało. I nawet nazwy zmienili. Generalnie to ci co się na to zżymają nie wiedzą jak działa magia marki. Gdy znikną reklamy i celebryci to nazwa "Re" przestanie mieć jakąkolwiek wartość. "Modny rusek" znów tęsknym okiem będzie wodził za Reserved czy Cropp Town bo to będzie widział w zachodnim W sumie to i tak się im udało. I nawet nazwy zmienili. Generalnie to ci co się na to zżymają nie wiedzą jak działa magia marki. Gdy znikną reklamy i celebryci to nazwa "Re" przestanie mieć jakąkolwiek wartość. "Modny rusek" znów tęsknym okiem będzie wodził za Reserved czy Cropp Town bo to będzie widział w zachodnim internecie. Co z tego, że ciuchy będą na tych samych maszynach robione?
xiven
kibicuje każdemu przypadkowi łamania praw autorskich i globalnych znaków towarowych

to jeden z najgorszych mechanizmów wytransferowywania kapitału od najbiedniejszych do najbogatszych i fajnie że ktoś tak odważnie zadaje temu cios i ustanawia światowy precedens dla odrzucenia ideologii praw autorskich
xiven odpowiada (usunięty)
zboże jest efektem pracy rolnika, prawa autorskie korporacji do zboża rolnika to dokładnie to co trzeba zwalczać

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki