REKLAMA

Shopee w Polsce zwalnia i ucieka z rynku

Jacek Misztal2022-10-18 08:15, akt.2023-01-12 13:07redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-10-18 08:15
aktualizacja
2023-01-12 13:07

Wysoka inflacja zaczyna zbierać żniwo. W związku z niestabilnym otoczeniem zewnętrznym z Shopee pożegna się z częścią pracowników. Niemniej jednak według kierownictwa firmy polski oddział ma pozostawać w dobrej kondycji. Wbrew zapewnieniom firmy, kondycja oddziału nie była tak dobra i 12 stycznia 2023 r. ogłoszono zakończenie działalności Shopee w Polsce.

Shopee w Polsce zwalnia i ucieka z rynku
Shopee w Polsce zwalnia i ucieka z rynku
fot. EDGAR SU / / FORUM

W poniedziałek szef polskiego oddziału Shopee, Ian Ho, ogłosił zwolnienia w spółce. A nie tak dawno, bo w sierpniu, firma otworzyła warszawskie biuro. Polski oddział Shopee zatrudnia ok. 300 osób.

Jak informuje portal Wirtualne media, z pracą ma się pożegnać mniej niż 10 proc. zatrudnionych w skali globalnej, choć wcześniej pojawiały się doniesienia o redukcji nawet 1/3 wszystkich etatów. Zwolnienia mają dotknąć różne działy - od marketingu przez finanse, business development, HR po te odpowiedzialne za produkt.

Jak przekonywał Ho, zwolnienia nie wiążą się z trudną sytuacją polskiego oddziału, ale z niepewnością w zewnętrznym otoczeniu biznesowym całej firmy, w tym z inflacją. Dodał, że zwalniani pracownicy otrzymają odprawy w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym. Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy - poinformowało w przesłanym komunikacie biuro prasowe Shopee.

Shopee to dość młody gracz na polskim rynku - jego debiut miał miejsce jesienią ubiegłego roku. Firma działa jednak o wiele dłużej - rozpoczęła działalność w 2015 r. w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie, a w 2019 r. postanowiła wejść na inne rynki globalne. Shopee należy do singapurskiego koncernu Sea Limited.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Allegro ubywa mocny konkurent. Shopee zwija się z Polski

Shopee ogłosiło, że z dnia na dzień - 13 stycznia 2023 r. kończy działalność w Polsce. To już kolejny kraj w Europie, z którego popularna platforma do handlu e-commerce wycofuje się w ostatnim czasie.

We wrześniu Shopee był drugą platformą e-commerce w Polsce pod względem liczby użytkowników. Na początku września br. na platformie zarejestrowanych było ponad 53 tysiące polskich firm. 

JM

Źródło:
Jacek Misztal
Jacek Misztal
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu newsroom, absolwent ekonomii oraz przedsiębiorczości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Wśród zainteresowań można wymienić geopolitykę, rynki finansowe oraz kino. Telefon: 502 924 237

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (9)

dodaj komentarz
tomitomi
trochę dziwne zachowanie , jak na Niemca ??
1a2b
Na razie tylko pracowników? A co mają jeszcze zamiar zwolnić? Zwieracze odbytu?
_xyz
Ciekawe jaką teraz infantylną reklamę nagrają z okazji zwolnień?
Może coś z podkładem marsza żałobnego Chopina?
ministerprawdy
Byłem, widziałem, często 1/3 taniej niż na znanym portalu i to u tych samych sprzedawców. Do tego bonusy. Agresywny gracz ale dla konsumenta super.
kjx
Tragiczna platforma pod katem interfejsu i zasad działania kupony. Słabe i do tego ten transwestyta z wąsem to reklamuje. Ble!
jenak
Widziałam chyba reklamę tego. Dużo multik ulti.
tomm33
Ian expat bez bazy na pasku płacowym, azjatycka myśl podbicia rynku placeniem za bycie na platformie oferując mierny produkt nie działa, no kto by pomyślał.

Platforma jest połączeniem pchliego targu i zbieraniną dołu rynku dla którego najważniejsze że przesyłka kosztuje 6.40zl a nie 7.20zl.
ministerprawdy
Darmowa przesyłka bez kwoty minimalnej też ma znaczenie. Do tego są tam na ogól ci sami sprzedawcy co na innych portalach tyle, że taniej bo niższe koszty platformy.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki