REKLAMA

Gigant odzieżowy ogłasza upadłość. Szuka kupca na ponad 200 sklepów

Agata Wojciechowska2023-03-24 06:00redaktor
publikacja
2023-03-24 06:00

Marka działała 40 lat, ale pandemia koronawirusa i inflacja uderzyły tak skutecznie, że Scotch&Soda postanowiła ogłosić upadłość. Na całym świecie ma ponad 7 tys. sklepów, ale na razie szuka kupca dla 200.

Gigant odzieżowy ogłasza upadłość. Szuka kupca na ponad 200 sklepów
Gigant odzieżowy ogłasza upadłość. Szuka kupca na ponad 200 sklepów
fot. Lena Chert / / Shutterstock

Scotch&Soda, producent odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej, ogłosił upadłość. Na razie dotyczy ona działalności koncernu w Holandii - jak podaje propertynews.pl. Według gazety Het Financieele Dagblad, które powołuje się na oświadczenie firmy, borykała się ona z "poważnymi problemami w związku z przepływem pieniędzy".

Miały się one zacząć podczas pandemii koronawirusa i trwają nadal, gdyż teraz, choć sklepy są otwarte, to teraz wysoka inflacja uderza w portfele klientów, którzy nie są skorzy do zakupów odzieżowych. 

Miesiąc temu pojawił się komunikat, że firma szuka kupca. Wcześniej Sun Capital, fundusz inwestycyjny, który w 2011 roku kupił markę, wspomógł sieć 55 mln euro. Nie udało się.

Scotch&Soda została założona w 1985 roku w Amsterdamie. Firma znana jest nie tylko z odzieży, ale także obuwia i akcesoriów. Jej cechą charakterystyczną było nietypowe wzornictwo i dbałość o detale. Na początku działalności szyto wszystko ręcznie i na specjalne zamówienie. Obecnie koncern sklepy w największych miastach świata, tj. Paryż, Nowy Jork i Londyn. Przez internet sprzedaje ubrania do ponad 70 krajów. 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Branża modowa przeżywa ostatnio kryzys. Niedawno wniosek o upadłość złożyła firma Peek&Cloppenburg.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
jenak
Przeczytał parę progresywnych idei, zobaczył, że już niektóre wprowadzają w życie i pomyślał, że szybko trzeba sprzedać ten kram, póki jeszcze ktoś (mniej kumaty) chce to jeszcze kupić.
lukaszslask
nadszedl ostatni moment na to,aby Rzady wszystkich Krajow poobnizaly ceny gazu,ropy,zimnej wody,podatkow i zaczely ratowac realna gospodarke,a nie tylko budzetowa,bo za rok/dwa bedzie juz za pozno....
bha
Nie pierwszy gigantyczny upadek i jeszcze nie ostani.
santoriusz
jak dla mnie ceny dla tych produktów mieli za wysokie i stąd przegrali. Co by nie powiedzieć to Tommy Hilfiger jest bardziej rozpoznawalnym brandem a ceny na wiele artykułów miał niższe.
dawid_gmyrek
Hilfiger MIAŁ niższe ceny?
santoriusz odpowiada dawid_gmyrek
zobacz sobie i porównaj, na wiele miał niższe co nie znaczy że i nie ma wyższych
dawid_gmyrek
Fundusz inwestycyjny Sun Capital Partners założyli ludzie z Lehman Bros. - przypadek?
dawid_gmyrek
Scotch&Soda? Dziwne, ale nie słyszałem o tym 'gigancie' :)

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki