REKLAMA

Sasin: Uchwała sanacyjna zostanie wykonana w sposób bezwzględny

2021-07-05 11:01
publikacja
2021-07-05 11:01
Sasin: Uchwała sanacyjna zostanie wykonana w sposób bezwzględny
Sasin: Uchwała sanacyjna zostanie wykonana w sposób bezwzględny
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Uchwała sanacyjna zostanie w sposób bezwzględny wykonana, jako minister nadzorujący spółki Skarbu Państwa mogę o tym zapewnić - zadeklarował w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Zaapelował też do opozycji, aby przyjęła podobną uchwałę ws. spółek samorządowych.

Chodzi o uchwałę przejętą podczas sobotniego Kongresu PiS, która przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

"Na pewno każdy kto rządzi, tak jak PiS już od 6 lat, i kto dokonuje tak wielkich zmian, reform, również nie ustrzeże się błędów, czy potknięć na swojej drodze. Jest takie powiedzenie, +ten się nie myli, kto nic nie robi+" - mówił Sasin w telewizji wpolsce.pl.

Podkreślił jednocześnie, że PiS chce zerwać z procederem bulwersującym opinię publiczną - czyli nepotyzmem, dotyczącym zatrudniania rodzin polityków na wysokich stanowiskach w spółkach SP. "Z tym rzeczywiście jesteśmy zdecydowani skończyć, z tą praktyką, która przecież nie jest praktyką znaną tylko z ostatnich 6 lat, ale to stała praktyka, oburzająca opinię publiczną przy wszystkich rządach, szczególnie przy rządach PO i PSL" - ocenił.

"Ta uchwała zostanie w sposób bezwzględny wykonana. Mogę o tym, jako minister nadzorujący spółki Skarbu Państwa, zapewnić. Bezwzględnie ta ustawa zostanie wykonana" - podkreślił.

Odnosząc się do wyłączenia zapisanego w uchwale, Sasin zapewnił, że będą one przedstawiane "w sposób absolutnie transparenty".

Sasin zaapelował też do polityków opozycji, aby "zajęli się własnymi szeregami" i zobaczyli jak to wygląda u nich, gdzie - jak powiedział - rodziny polityków PO "masowo są zatrudniani w spółkach samorządowych, w tych miastach, gdzie rządzą inni politycy PO".

"Odwagi szanowni państwo, idźcie drogą PiS, przyjmijcie taką samą sanacyjną uchwałę jak my zrobiliśmy to na ostatnim zjeździe i oczyśćcie spółki samorządowe ze swoich pociotków, swoich członków rodzin, którzy obsiadają te spółki bardzo mocno" - wzywał Sasin.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska tłumacząc w niedzielę zawarte w uchwale wyłączenie mówiła, że dotyczy to takiej sytuacji, kiedy np. "ktoś pracuje w spółce Skarbu Państwa, jest osobą kompetentną, wykwalifikowaną, pracuje w tej firmie od wielu lat, ma ogromne doświadczenie i nagle zdarza się tak, że jego współmałżonek zostaje posłem". "Wówczas taka osoba nie może być karana, dyskryminowana w ten sposób, że musi zrezygnować z pracy, stanowiąc też wartość dla spółki jako wartościowy pracownik" - zaznaczyła.

"To są takie indywidualne przypadki, które będą rozpatrywane" - zapewniła Czerwińska. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (18)

dodaj komentarz
carlito1
Ależ trolle się wzięły do roboty.. macie płacone za nadgodziny po zasuwaniu w markecie ?
palestrina
hahaha Q wa Dżizus, "nadzwyczajna sytuacja rodzinna" - zwieracze mi puściły - przeciez cały Pisland to nadzwyczajna sytuacja rodzinna
palestrina
przepraszam "życiowa" ale co za róznica - kółko graniste z rydzykiem jak jedna rodzina tańczyli
carlito1
sasin? zapewnić? buhahahhaha :)
damamad
Buhahaha...
Elektorat PiS czyta tylko pierwsze zdanie zapewne.
W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji
Buhahaha...
Elektorat PiS czyta tylko pierwsze zdanie zapewne.
W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej"
palestrina
to elektorat PISu umie czytać?
luxferre odpowiada palestrina
Umie. Ale nie czyta więcej niż 2 pierwsze zdania, bo to dla nich za duże obciążenie.
Bardziej uparci byliby co prawda w stanie przeczytać nawet cały artykuł, ale to by się skończyło pobytem w szpitalu, a zrozumieć i tak by nic nie zrozumieli.
darius19
wooow!! zapowiedzi szumne. Zycze sukcesow. Sceptyczny.
_xyz
Jacek to wyznacznik i gwarancja rzetelności oraz terminowości realizacji projektów w tym kraju.
Jesli jesteś project managerem i nie wiesz, jak zarządzić projektem - benchmarkuj się zawsze na towarzyszu Jacku!

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki