Sasin: Spadki są bardzo poważne i dotyczą całej gospodarki

Spadki wywołane epidemią koronawirusa są bardzo poważne i dotyczą całej gospodarki; w PLL LOT przygotowywany jest plan ratunkowy - mówił w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Sasin był pytany w TVN24, jak bardzo podległe mu spółki po miesiącu walki z epidemią koronawirusa straciły na wartości.

"Monitorujemy to cały czas, rzeczywiście te spadki są bardzo poważne; one dotyczą całej gospodarki" - odpowiedział Sasin.

"Są rzeczywiście realne niebezpieczeństwa dla tych branż, które najbardziej w tej chwili zostały dotknięte tą sytuacją. W pierwszej kolejności branża transportowa, to jest oczywiste. Jestem w stałym kontakcie z zarządem LOT-u, który przygotowuje plan ratunkowy na tą okoliczność, że przez wiele miesięcy prawdopodobnie jeszcze ruch lotniczy będzie w ogóle wyłączony, więc tutaj rzeczywiście sytuacja jest trudna" - relacjonował.

Sasin podkreślił też, że kryzys wywołany epidemią dotyczy także branży energetycznej, która traci na mniejszym zapotrzebowaniu na energię, a w konsekwencji dotyczy branży górniczej, ponieważ energetyka nie potrzebuje takiej ilości surowca, jak to było przed epidemią.

"Tak można byłoby branża po branży (wymieniać), bo praktycznie zdecydowana większość branż jest dotknięta tym kryzysem i to dotyczy zarówno małych przedsiębiorstw, jak i wielkich firm" - mówił. Dodał też, że spoza spółek skarbu państwa bardzo poważny kryzys dotknął przemysł samochodowy. 

(Bankier.pl)

nno/ wj/

Źródło: PAP
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ferdynand_kiepski

Panie Marianie Paździochu! Zgadzamy się z Panem w zupełności. Ale uważaj Pan, sąsiedzie - bo już szykują dla Pana 65 minusów. Bo od dzisiaj nie wolno grać na shorty wobec grupy trzymającej władzę. A już w szczególności wobec jej cheerleaderow

! Odpowiedz
5 14 marianpazdzioch

Gospodarka najbardziej dotknięta jest pisowską stonką. To bodajże 40%. Taki udział ma sektor państwowy, czyli blisko połowa dziedzin naszego życia jest w bezpośrednim zarządzaniu PiS (bądź też innych pasożytów). Nie liczę tu nawet podatków, tylko samo PKB, bo po ich podliceniu byłoby jeszcze gorzej. Zdrowie, edukacja, nauka, transport...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 marianpazdzioch

...banki, kopalnie, energetyka, nawet hotele.

! Odpowiedz
24 25 trybuch

Strateg Sasin i cały ten PiS nakupiło od Trumpa samolotów zamiast skupić się na ochronie obywateli i kupić respiratory. Dobrze ze Owsiak trochę kupił bo byłaby tragedia na całego.

! Odpowiedz
0 4 sammler

Owsiak nie kupuje "za swoje". Starak i jego Polpharma też kupili 100 respiratorów za kwotę 7 milionów złotych. Zdecydowanie "za swoje". Nie musiał - a kupił.

Za to konkurencja Polpharmy, firma Aflofarm, chce się procesować, bo zabroniono jej emisji wprowadzającej w błąd reklamy, która sugerowała, że ich kolejny środek na biegunkę może leczyć COVID-19.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koronawirus-epidemia-gif-zakazuje-emisji-spotu-neosine-forte-za-wyjatkowo-nieetyczne-wykorzystywanie-leku

Pamiętajmy!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 36 grab

Spadki spółek państwowych są poważne , bo te spółki są słabe, zarządzane przez działaczy PiS a nie specjalistów!

! Odpowiedz
0 2 koronnyargument

One są poważne bo spółki państwowe można łatwiej pozbawić kasy na poczet strat w budżecie.

! Odpowiedz
33 28 anty12

Jeszcze jedno - pani Emilewicz i jej ulubiona kawiarnia na Sadybie.Jej tylko zalezy na tym zeby ratowac jej ulubiona kawairnie bo bez niej to ni to samo. Wg. przepisow im sie nie nalezy pomoc, ale skoro to ulubiona kawiarnia pani Emilewicz to pieniezki sie dla nich znajda. Tacy wlasnie ludzie rzadza Polska. Widza tylko cubek swojego nosa i wygody.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 32 loool

Jak na zbędne 13-tki dla emerytów było 10 mld zł to znaczy że nie jest tak źle

! Odpowiedz
44 44 ferdynand_kiepski

Nieprawda że planu nie ma. Plan jest: zatopić ten Kraj i jego gospodarkę w szambie, a potem udawać, jak się to wszystko ratuje. Coś jak ten strażak, co podpalał, żeby potem się wykazać przy gaszeniu. Tylko że ludzie prędzej czy później to odkryją. Lepiej prędzej. Dla dobra tych ludzi.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil