Samsung wysyła dziwną wiadomość o treści „1”

Użytkownicy Samsungów otrzymali tajemniczą wiadomość o treści „1". To nie atak hakerski, uszkodzenie telefonu ani złośliwe oprogramowanie. Jedna z aplikacji wysłała powiadomienie do posiadaczy telefonów.

Samsung wysyła powiadomienia o treści "1"
Samsung wysyła powiadomienia o treści "1" (Pexels)

Użytkownicy smartfonów firmy Samsung otrzymali tajemnicze powiadomienia o treści „1". Wiadomość wysyła aplikacja "Znajdź mój telefon". Po kliknięciu w wyświetlany komunikat telefon może sam się zrestartować, a w najgorszym wypadku wyrejestrować z usługi. Producent uspokaja użytkowników. To omyłka systemowa, a nie atak hakerski, wirus czy usterka urządzenia moblinego.

- Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości – przeczytamy w komunikacie przesłanym przez firmę Samsung zamieszczonym na stronie tabletowo.pl

Aplikacja "Znajdż mój telefon" pozwala na lokalizowanie oraz blokowanie urządzeń moblinych zdalnie. Użytkownik aplikacji moze tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze, usuwać niechciane pliki oraz zablokować dostęp do uslugi Samsung Pay.

W lutym Samsung ogłosił kontynuację współpracy z Netfilxem – klienci koreańskiej giganta otrzymają dostęp do dodatkowych treści na platformie streamingowej.  Firma króluje wśród rozkładanych telefonów, w 2019 roku wypuściła rozkładanego Samsunga Galaxy Folda. Dzisiaj (21.02) wszedł na rynek składany jak tzw. telefon z klapką Samsung Galaxy Z Flip.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 iluminat

Mam 2 tel samsung S 10 + // S 8 + w 1 mam aktywną lokalizację. Na oba przyszły 1.

! Odpowiedz
1 12 zenonn

Error 1? Komunikat o błędzie ukrytej transmisji zawartości telefonu do chmury wywiadu?

! Odpowiedz
0 23 tomitomi

nawet programy szpiegowskie , mają czasem kaca !....tylko po co ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.