Samsung i Hyundai Motor obawiają się wzrostu praktyk protekcjonistycznych

Szefowie koncernów Samsung Electronics i Hyundai Motor oceniają, że w tym roku ich firmy będę musiały zmagać się z coraz większą niepewnością na rynku, m.in. z powodu szerzenia się praktyk protekcjonistycznych - podała we wtorek agencja AP.

Wiceprezes koncernu Samsung Kwon Oh-hyun zaapelował do swych współpracowników podczas noworocznego wystąpienia o dokonanie zmian w firmie polegających m.in. na zaostrzeniu kontroli jakości. Według niego jest to niezbędne z uwagi na spowolnienie wzrostu na kluczowych dla firmy rynkach oraz nasilenie praktyk protekcjonistycznych w sferze handlu, które przyczynią się w tym roku do wzrostu niepewności na arenie politycznej i gospodarczej.

Czołowy producent smartfonów, jak podał w poniedziałek dziennik "JoongAng Ilbo" powołując się na anonimowe źródło, ma ogłosić w tym miesiącu wnioski z dochodzenia w sprawie samozapłonu smartfonów Galaxy Note 7, których produkcja została wstrzymana w listopadzie zeszłego roku. Jak podała agencja Reutersa czołowy producent smartfonów szacuje, że wycofanie się z produkcji oznacza, iż w następstwie tej decyzji w ciągu trzech kwartałów jego zysk operacyjny obniży się o 5,1 mld dolarów.

Przed trudną sytuacją rynkową wynikająca ze spowolnienia światowej gospodarki, rozszerzania praktyk protekcjonistycznych i wzrostu konkurencji w sektorze motoryzacyjnym ostrzegł też szef Hyundai Motor Chung Mong-koo.

Według niego największa koreańska grupa motoryzacyjna chce sprzedać w tym roku 8,25 mln aut.

Jak podali przedstawiciele koncernu Hyundai Motor, na których powołuje się AP, jego siostrzana spółka Kia Motors nie zrealizowała planów dotyczących sprzedaży w 2016 roku. Nabywców znalazło jedynie 7,88 mln jej samochodów. Wynika to m.in. z faktu, że klienci chętniej kupowali auta z segmentu SUV niż sedany. (PAP)

maja/ pb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dżejms

No zakazali (i słusznie) w Korei sprzedaży wieśwagena. Więc nie bez powodu obawiają się retorsji.

! Odpowiedz
0 0 ~Wers

Niestety mam szajsunga s5 za 1800pln. Każdego dnia przeklinać dzień w którym go kupiłem. Nigdy więcej tej firmy i jej produktów.

! Odpowiedz
0 1 ~Pawel

Przeciez to normalne. Ja tez jestem protekcjonista wlasnych towarow. Jak mam truskawki z wlasnego ogrodka to nie kupuje od sasiada.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.