Samorządom brakuje pieniędzy

Nawet jedna trzecia samorządów może mieć problem ze znalezieniem pieniędzy w swoich budżetach na finansowanie inwestycji własnych i współfinansowanie unijnych. 

Samorządom brakuje pieniędzy
Samorządom brakuje pieniędzy (fot. Rafal Kuzma / FORUM)

Zaciąganie kredytów raczej nie wchodzi w grę, bo samorządy już są zadłużone.- informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Zadłużenie i koszty obsługi długu rosną, a rokowania na przyszłość są jeszcze gorsze. Już nie tylko brakuje pieniędzy na długofalowe inwestycje, ale niektóre samorządy tracą bieżącą płynność finansową.

Eksperci są przekonani, że problem długu będzie narastać, bo kredyt za kilkanaście lat nie będzie tańszy niż obecnie. (PAP)

sp/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~usa

Rząd Tuska,jak obciął pieniądze dla samorządów,to w wymyślili sortowanie śmieci i pieniądze zaraz popłynęły szerokim strumieniem.

! Odpowiedz
0 0 ~nieciekawy

Proponuję czytanie ze zrozumieniem. Nie wpisów tylko nicków czyli podpisów, autorów.

! Odpowiedz
0 0 ~66

No cóż czas podejmowania normalnych decyzji nadchodzi . Urzędnikom wynagrodzenie 1850 brutto ale dla kadry kierowniczej i funkcyjnych proponuje spory bonus w postaci 1850 + 30% i będzie dobrze . No chyba , ze to fachury nie do zastąpienia , to spokojnie znajdą sobie prace poza urzędem.

! Odpowiedz
0 0 ~Midas

A czego się spodziewaliście po 30 latach socjalistycznych rządów w tym kraju ?. Dobrobytu ?. Przypomnijcie sobie jak tych wszystkich ostrzegających przed takim końcem jeszcze niedawno wyzywano od ciemnogrodu, oszołomów a teraz Polaczku trzeba będzie zapłacić za te wszystkie rządy idiotów i złodziei.

! Odpowiedz
0 7 ~płonący_kołchoz

Zabawa się kończy za unijne pieniądze ale tak naprawdę to są nasze pieniądze tylko odłożone w czasie. Za chwilę unijnych pieniędzy nie dostaniemy a składkę do UE będziemy musieli płacić. Pozostaną nam do utrzymania nietrafione inwestycje zamiast inwestycje, które dają trwałe miejsca pracy.

! Odpowiedz
3 6 ~bandit

powoli nadchodzi "unijny kac". Za póżno jednak, za póżno. Od kilku lat wpłacamy do unijnego burdelu więcej kasy niż dostajemy. Każda gmina, miasto, województwo jest zadłużone w stopniu uniemożliwiającym spłatę długów. Do tego zadłużenie państwa, brak własnej gospodarki i banków. Już gasimy światło, czy jeszcze jakiś agregacik się znajdzie??????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~kapuś

Piękne opustoszałe parkingi przy dworcach, monumentalny stadion, aquapark, mediateka-szkoła municypalna. To temat dla CBA w jednym sympatycznym śląski mieście.

! Odpowiedz
4 7 ~ANty-UE

Przecież dla naszego ciemnogrodu UE to samo zło. Dlaczego ma w ogóle nam dawać jakąkolwiek kasę? Polska to dumny, prawicowy naród !!! Nie chce pieniędzy od zgnuśniałego, lewackiego zachodu. Nasza myśl techniczna, oświecony lud i wysokiej klasy zasoby ludzkie predestynują (nie wspominając o czystym środowisku, wysokiej kulturze osobistej itd.) nas do bycia liderem. Niech się wypchają swoimi srebrnikami !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~pasożyty

idealnie już czas wprowadzić katastralny w celu obsłużenia pasożytów w końcu pan pasożyt i jego ekipa musi się nażreć miliardami

! Odpowiedz
0 9 ~abc

Komu dzisiaj nie brakuje pieniędzy?
Rządy mają długi i biedne społeczeństwa bez pracy zalewane przez imigrantów /Europa/ wołających o zasiłki.
Pieniądze ma niewielki procent ludzi na świecie, reszta ma długi.
Tendencja się nasila.
A zegar tyka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil