REKLAMA

Sąd obniżył spółce Srebrna opłatę za użytkowanie wieczyste

2020-09-19 06:35
publikacja
2020-09-19 06:35
Sąd obniżył spółce Srebrna opłatę za użytkowanie wieczyste
Sąd obniżył spółce Srebrna opłatę za użytkowanie wieczyste
fot. Krystian Maj / / FORUM

Sąd Okręgowy w Warszawie obniżył spółce Srebrna opłatę za użytkowanie wieczyste - czytamy w weekendowym, warszawskim wydaniu "Gazety Wyborczej".

Jak podaje dziennik, sprawa rozstrzygnięta w piątek dotyczyła wniosku spółki Srebrna o ustalenie wysokości za użytkowanie wieczyste nieruchomości. "Sąd Okręgowy w Warszawie zajął się sprawą w wyniku przeniesienia jej z postępowania administracyjnego przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym (SKO) do postępowania cywilnego przed sądem powszechnym. W ten sposób wniosek formalnie stał się pozwem" - wyjaśnia.

Spółka - precyzuje "Wyborcza" - wnosiła o ustalenie wysokości opłaty na poziomie wskazanym przez SKO, zaś pozwany Skarb Państwa zastępowany przez Prokuratorię Generalną RP chciał, by została ona ustalona na podstawie wyliczeń biegłej sądowej sporządzającej opinię w sprawie" - czytamy.

"Chodziło o grunty przy Al. Jerozolimskich 125/127 (tam mieści się biuro spółki Srebrna) i ul. Nowogrodzkiej 84/86 (na tej działce stoi budynek, w którym mieści się siedziba PiS). W piątek w tej sprawie został ogłoszony wyrok, który – na razie nieprawomocnie – kończy wieloletni spór" - podaje gazeta.

Sędzia Radosław Tukaj, jak przytacza dziennik, zaznaczał, że w 2012 r. opłata za użytkowanie wieczyste wynosiła 64 tys. zł, w kolejnym roku wzrosła do 233 tys. zł. "Wskutek pozwu sąd, na podstawie opinii biegłej, ustalił wysokość opłaty na poziomie 175,5 tys. zł. Dokonał aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntów od 1 stycznia 2013 r." - pisze "GW".

"Po zakończonym w piątek procesie stołeczny ratusz musi zwrócić Srebrnej 3,5 tys. zł kosztów procesu. Z kolei Srebrna musi zapłacić łącznie ok. 4 tys. zł za biegłych i prawników reprezentujących skarb państwa. Ratusz musi zapłacić 6,9 tys. zł kosztów sądowych, Srebrna – jedynie 1 tys. zł" - czytamy w "Wyborczej".(PAP)

agzi/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
disnej2x
ziobro mial zatrzymac zone morawieckiego i szumowskich -> https://www.youtube.com/watch?v=7xXHskR5xMM
tryby
Skandalem jest zasądzenie kosztów przez skarb państwa. Do obowiązku sądu powinno należeć stwierdzenie winy urzędnika oraz osoby odpowiedzialnej za nadzór i solidarne obciążenie kosztami tych konkretnych osób.
darius19
co ze szczepionkami ze Wschodu - kolego ajwaj
Czy juz wyprobowane na sobie? Poprosimy o opinie
jakubeczko
Ostatnio chyba Nawalny testował
ajwaj
To niesprawiedliwe

- PISa-Boyz powinni dostawac doplaty ze skarbu panstwa,
co najmniej 50 mln zl miesiecznie

Powiązane: Taśmy Kaczyńskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki