REKLAMA

SMS o próbie wyłudzenia kredytu. Nowa usługa w PZU

2020-07-31 16:20
publikacja
2020-07-31 16:20

Dzięki usłudze alerty BIK w pakiecie PZU Dom posiadacze polisy dostaną SMS-em i e-mailem powiadomienia o próbie wyłudzenia kredytu lub pożyczki z wykorzystaniem ich danych - poinformowała w piątek Grupa PZU.

SMS o próbie wyłudzenia kredytu. Nowa usługa w PZU
SMS o próbie wyłudzenia kredytu. Nowa usługa w PZU
fot. Standret Natalia / / Shutterstock

Jak napisano w komunikacie, partnerem biznesowym PZU w ramach wdrożenia nowej usługi jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK), które współpracuje z sektorem bankowym i największymi firmami pożyczkowymi.

"Mając aktywne Alerty BIK, dostaniemy powiadomienie SMS i/lub e-mail w momencie, gdy w BIK pojawi się wniosek o kredyt lub pożyczkę złożony na nasze dane, co jest standardowym elementem procesu kredytowego i pożyczkowego. Jeśli nie wnioskujemy o kredyt lub pożyczkę, a dostaniemy alert, może to oznaczać, że ktoś w danym momencie próbuje dokonać wyłudzenia" - mówił, cytowany w informacji, dyrektor w departamencie rynku detalicznego BIK Marcin Gozdek.

Dodał, że dzięki alertom klienci zostaną również poinformowani, kiedy ich dane są sprawdzane przez inne firmy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor (spółka z Grupy BIK), np. kiedy ktoś na ich dane próbuje kupić smartfon czy podpisać umowę abonamentową.

W ramach usługi alerty BIK w PZU Dom, w przypadku próby wyłudzenia kredytu, klienci otrzymują także wsparcie ekspertów BIK, którzy pomagają w kolejnych działaniach w związku z wyłudzeniem. Jak podano, klient będzie mógł np. szybko zastrzec skradziony lub zgubiony dowód osobisty.

"Wyłudzenie tożsamości to w dzisiejszych czasach jedno z najpopularniejszych przestępstw, dlatego obawy, że ktoś wykorzysta nasze dane i weźmie kredyt, który będziemy musieli przez lata spłacać, są uzasadnione" - mówił, cytowany w informacji dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych z PZU Paweł Żmudzki.

autor: Ewa Wesołowska

Źródło:PAP
Tematy

Nawet 6,25% w skali roku na atrakcyjnej lokacie Facto

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki