Rzecznik rządu: w piątek dyskusja m.in. o zakresie aktualnych obostrzeń związanych z koronawirusem

2020-07-31 08:59
publikacja
2020-07-31 08:59
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Na piątkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będzie dyskusja co do zakresu aktualnych obostrzeń w związku z koronawirusem i ich egzekwowania; pod uwagę brane jest wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z niektórych państw - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

O wzrost wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce rzecznik rządu pytany był w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma9.

Na pytanie, czy możemy się spodziewać nowych decyzji, takich jak powrót niektórych obostrzeń, rzecznik rządu Piotr Müller odparł, że w piątek odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. "Na tym posiedzeniu będzie toczona dyskusja co do zakresu aktualnych obostrzeń i ich egzekwowania - bo w wielu przypadkach chodzi o egzekwowanie tego, co już obowiązuje. A z drugiej strony będzie również dyskusja co do ewentualnego wprowadzenia kwarantanny dla wybranych krajów - jeżeli chodzi o Polaków czy obywateli innych krajów w przypadku powrotu do Polski" - powiedział.

W rozmowie padło też pytanie o wrześniowy powrót dzieci do szkół. "Co do kwestii szkolnych, decyzja nie została jeszcze podjęta. Staramy się wypracować takie procedury, które umożliwią powrót do szkół od września, ewentualnie w poszczególnych przypadkach - jak będą pojawiały się ogniska zachorowań w Polsce - trzeba będzie podejmować określone procedury" - mówił.

Podkreślił jednocześnie, że najważniejsze jest to, by zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w szpitalach oraz respiratorów. "Tutaj mamy zdecydowanie duże rezerwy, jeśli chodzi o liczbę łóżek szpitalnych czy respiratorów, jesteśmy tutaj w pełni bezpieczni" - zapewnił rzecznik rządu.

Müller: O godz. 13 posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego

Posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego rozpocznie się o godz. 13 - zapowiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Podczas posiedzenia - jak wskazał - m.in. stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.

Informacje o godzinie rozpoczęcia posiedzenia Müller podał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak dodał we wpisie na Twitterze wśród tematów będą: "podsumowanie działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju, ocena ryzyka zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw, stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych".

W czwartek resort zdrowia poinformował o 615 nowych zakażeniach koronawirusem - była to największa dobowa ich liczba od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 15 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski, Sonia Otfinowska

sno/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
secundus
moja wyliczanka z innego tematu:
zdiagnozowano łącznie 45 688 przypadków, zmarło 1 716, WYZDROWIAŁO 33 987, pozostało tylko 9 985 zarażonych, z czego 95% to bezobjawowi! Oznacza to, że tylko ok 500 ma objawy!
samsza
W tym świetle, wyrażenie "wziąć kogoś za pysk", nabiera kagańcowego znaczenia
karbinadel
Kowal zawinił, cygana powiesili. Ludzie zarażają się na mszach, ślubach i pogrzebach, a ci inteligentni inaczej będą karać zagranicznych turystów.
antykomuch
czym się zarażają? chyba salmonellą? "większość choruje bezobjawowo" - jak można być chorym "bezobjawowo"? - chyba na schizofrenię jak w związku radzieckim
antykomuch
pinokio i ta druga przybłęda do więzienia

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki