REKLAMA

Rzecznik ZUS: wiceprezes wolny, nie postawiono mu żadnych zarzutów

2016-09-23 06:12
publikacja
2016-09-23 06:12
Rzecznik ZUS: wiceprezes wolny, nie postawiono mu żadnych zarzutów
Rzecznik ZUS: wiceprezes wolny, nie postawiono mu żadnych zarzutów
fot. STANISLAW KOWALCZUK /

Wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka, zatrzymany w czwartek w Bydgoszczy, jest wolny, nie postawiono mu zarzutów - poinformował ZUS. Rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz podał, że wiceprezes miał wręczyć dyrektorowi oddziału w Bydgoszczy odwołanie z funkcji.

W czwartek bydgoska policja podała informację, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę.

Do zatrzymania doszło około południa; sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, podczas wręczania odwołania wiceprezes Zakładu miał złożyć łamiące prawo propozycje, a sama rozmowa została nagrana i przekazana policji i prokuraturze.

Działania policji związane z zatrzymaniem wiceprezesa ZUS Marcina Wojewódki nie zostały zatwierdzone przez prokuratora, co doprowadziło do natychmiastowego zwolnienia członka kierownictwa ZUS bez przedstawienia zarzutów - poinformował w nocy ZUS w komunikacie. Dodano, że Wojewódka poinformował prokuraturę o fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W ocenie ekspertów prawnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podjęte przez policję środki działania były pochopne i nieadekwatne do sytuacji. Działania te naraziły bezpodstawnie wiceprezesa ZUS na ryzyko utraty zaufania potrzebnego do wykonywania pełnionej funkcji - głosi komunikat ZUS. (PAP)

ago/ sp/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Alik
Jakiego "zaufania potrzebnego do wykonywania pełnionej funkcji" ? Chyba nie w przypadku ZUS ? To zorganizowana grupa przestępcza która powinna być rozwalona w całości.
~zez
Niech prokuratura ujawni nagranie tak żeby każdy mógł się przekonać co naprawdę tam się stało
~polskigupek
...jeżeli ''pracuje '' w zusie : na pewno jest winny !!!!!!......to jest więcej niż pewne !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki