REKLAMA

Rzeczniczka PiS: Popieramy propozycję Jarosława Gowina

2020-04-03 14:07
publikacja
2020-04-03 14:07
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Jarosława Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla takiego rozwiązania - oświadczyła w piątek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin oświadczył w piątek, że wybory prezydenckie 10 maja należy przesunąć o dwa lata, czyli do 2022 r. "Nie ma pewności, czy wybory mogłyby się odbyć ze względów epidemiologicznych latem, czy mogłyby się odbyć jesienią. Natomiast wszystkie dane naukowe wskazują, że bezpiecznym terminem jest przesuniecie wyborów prezydenckich o dwa lata. Taka zmiana jest możliwa tylko poprzez zmianę konstytucji i dzisiaj my posłowie Porozumienia tak projekt przedstawiamy" - mówił.

Do propozycji odniosła się rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. "Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania" - skomentowała.

Gowin przedstawiając w piątek swoją propozycję wyjaśnił, że jeżeli podpisy posłów zostaną zebrane do poniedziałku, to Sejm mógłby rozpocząć prace nad projektem 7 maja, Senat przyjąć go 8 maja, a prezydent Andrzej Duda mógłby podpisać 9 maja.

"To jest proszę państwa jedyny konstytucyjnie pewny sposób na przeniesienie terminu wyborów" - podkreślił Gowin. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Biegunka na prawicy nabiera tempa. Ostatnio zmieniali zdanie co 2-3 dni, teraz co kilka godzin. Koniec jest już bliski, (ch)wała Jarosławowi!
eagleeye
No to POKOmunue zatkało kakao

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki