Rządzący odpuszczają ws. zakazu handlu. Zaostrzenie przepisów wstrzymane

Rząd wstrzymuje prace nad zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę, bo z raportu Biura Analiz Sejmowych wynika, że przepisy są nieskuteczne i należałoby je... poluzować - donosi “Rzeczpospolita”.

(fot. Anatol Chomicz / FORUM)

Wiadomość ta nie ucieszy działaczy "Solidarności", którzy od wielu miesięcy naciskają na załatanie kolejnych luk w przepisach o niedzielnym handlu.

Wbrew oczekiwaniom rządu, zakaz handlu nie przyczynia się do powstawania nowych miejsc pracy, nie pomaga małym sklepom, a wręcz nieznacznie im szkodzi, oraz wzmacnia pozycję dużych graczy, takich jak dyskonty - alarmuje Biuro Analiz.

Z badań przeprowadzonych 27 listopada przez IBRiS na grupie 1100 Polaków wynika, że aż 68 proc. z nich sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu we wszystkie niedziele (zgodnie z ustawą nastąpi to już w 2020 r.). Co więcej, aż 42 proc. ankietowanych głosujących na PiS chciałoby, by w przyszłości zakaz handlu został całkowicie zniesiony.

Najnowsze zaostrzenie przepisów miało dotyczyć statusu “placówki pocztowej”, który zdaniem Solidarności, jest wykorzystywany przez sieci, w tym Żabkę, do otwierania swoich sklepów  w niehandlowe niedziele. Jak widać, na razie przepisy w tym względzie nie zostaną zmienione.

KWS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 33 lelo1949

Prawda jest taka,polaków nie interesują małe ,drogie sklepy,chcą taniej kupić żywność

! Odpowiedz
17 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
118 62 marxs

Sklepy Żabka zmieniają logo do tej pory była to żabka teraz dalej będzie żabka ale ubrana w sutannę i trzymająca w łapie krzyż

! Odpowiedz
53 26 jes

Przy zakupach w Żabce w tle Radio Maryja ...

! Odpowiedz
128 95 jaykob

Słupki poparcia maleją to się władza chyłkiem tyłkiem wycofuje ze wszystkiego, aby znowu wygrać wybory i szerzyć dalej nienawiść wśród Polaków.

! Odpowiedz
72 124 prezes_jan

Ja także jestem za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę. Prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu, mogłoby być zagwarantowane dla każdego pracownika, ale bez konieczności zakazywania handlu.

! Odpowiedz
17 57 hatlik1

Po co jakieś zakazy 8 godzin pracy od 7:00 -16:00 a w innych godzinach musi być płacone 50 i 100% więcej po co 500+ można każdemu obywatelowi dać 1000zl i zlikwidować jakie kolwiek zapomogi jedzenie zdrowe 3% watu jedzenie śmieciowe i nie zdrowe 36% watu kasa zgodzi i w sklepie za 50 zł za godzinę to ja w niedziele mogę iść do pracy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
196 210 slawko9999

To jakas manipulacja. Wszyscy ktorych znam nie maja nic przeciwko temu aby zlikwidowac handel w niedziel. O co tu chodzi ?????

! Odpowiedz
208 193 madarot

Też mogę stwierdzić, że to manipulacja, bo tych ktorych znam są przeciwko zakazowi handu w niedziel. O co tu chodzi ?????

! Odpowiedz
44 28 jkl777

jak sie w kiblu kreci to g... widac...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne