REKLAMA
WAŻNE

Rząd: Polska będzie miała gaz z trzech niezależnych źródeł

2016-10-13 03:31
publikacja
2016-10-13 03:31
Rząd: Polska będzie miała gaz z trzech niezależnych źródeł
Rząd: Polska będzie miała gaz z trzech niezależnych źródeł
/ YAY Foto

Z państwa uzależnionego od dostaw z Rosji, Polska dąży do statusu samodzielnego centrum dystrybucji gazu w regionie.

"Chcemy zorganizować gazowy hub w Polsce. Żeby to osiągnąć musimy mieć co najmniej trzy źródła gazu i rzeczywistą konkurencję cenową między nimi" - powiedział dziennikowi Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Te trzy źródła to istniejący gazociąg jamalski dostarczający gaz z Rosji, już funkcjonujący gazoport w Świnoujściu pozwalający na zakup gazu skroplonego (LNG) oraz dopiero planowany korytarz norweski.

Ten ostatni jest przedmiotem intensywnych rozmów PGNiG i Gaz-Systemu z duńskim Energinetem i norweskim Gasco. Studia wykonalności będą gotowe do końca roku, a w styczniu poznamy szczegóły projektu. Gaz-System potwierdził, że weźmie na siebie finansowanie budowy gazociągu z Danii Do Polski po dnie morza. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Le
Magazyny to wyeksploatowane kopalnie gazu ziemnego najtańsze i najlepsze i świadczymy tu usługi dla UE ,a nie budowanie zbiorników żeby je ktoś wysadził?
~MacGawer
Oprócz źródeł do dobrego funkcjonowania potrzebne będą magazyny. Nasze są zbyt małe ale np. na Łotwie są idealne warunki do ich budowy. Czyli do powstania huba potrzebne jest też połaczenie z Litwą (w budowie).
~Le
Przecież miała z trzech? własne ,od Rosji, od Niemiec? czwarty z węgla koksującego, ...
~olo
Z Niemiec dostajemy gaz Rosyjski. Co do własnych źródeł gazu niestety gdzieś to władzy ucieka a możliwości gazyfikacji węgla są ogromne.

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki