REKLAMA

Rząd Hiszpanii ogłosił stan zagrożenia epidemicznego

2020-10-25 15:45
publikacja
2020-10-25 15:45
fot. Fernando Alvarado / Reuters

Rząd Hiszpanii ogłosił w niedzielę stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju w związku z nasileniem się epidemii Covid-19. Premier Pedro Sanchez zapowiedział, że stan zagrożenia będzie obowiązywał do kwietnia 2021 r. i w tym czasie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia.

Szef rządu zapowiedział, że egzekwowanie nowych restrykcji spoczywać będzie głównie na władzach 17 wspólnot autonomicznych kraju.

Sanchez sprecyzował, że nowe przepisy zostały uchwalone w niedzielę podczas nadzwyczajnego posiedzenia rady ministrów, a obowiązywanie stanu zagrożenia epidemicznego będzie musiał jeszcze zatwierdzić parlament.

“Nowe przepisy cieszą się poparciem wszystkich sił politycznych” - podkreślił Sanchez, apelując do obywateli o jedność w dobie epidemii oraz o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Wśród nowych ograniczeń zapowiedział zakaz wychodzenia z domu pomiędzy godz. 23 a 6.

Szef centrolewicowego gabinetu zastrzegł, że rząd wspólnie z każdą ze wspólnot autonomicznych będzie oceniał stan rozwoju epidemii Covid-19, a w sytuacji znaczącego nasilenia się zakażeń ogłosi obowiązkową izolację społeczną.

Premier wyjaśnił, że od listopada ewentualne restrykcje będą wprowadzane na podstawie czterostopniowej skali zakażeń, oscylującej od wskaźnika 25 infekcji na 100 tys. mieszkańców do powyżej 200 zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu 14 dni.

“W tej chwili na terenie znacznej części naszego kraju występuje poziom czwarty, tzw. ekstremalnego ryzyka. Naszym celem jest obniżenie go do 25 przypadków na 100 tys. obywateli” - dodał Sanchez.

Zaznaczył, że warunkiem zaostrzania restrykcji lub ich luzowania będą też przekazywane przez regiony dane dotyczące odsetka chorych na Covid-19 znajdujących się w szpitalach. Za obarczone wysokim ryzykiem sanitarnym mają być uznawane te wspólnoty autonomiczne, w których zainfekowani stanowią 15 proc. wszystkich hospitalizowanych lub zajmują co najmniej 25 proc. łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Pierwszy raz rząd Hiszpanii ogłosił stan zagrożenia epidemicznego 14 marca. Był on sześciokrotnie przedłużany, co rząd tłumaczył utrzymującą się wysoką dynamiką infekcji. Ostatecznie trwał on do 21 czerwca.

Według ostatnich danych ministerstwa zdrowia Hiszpanii, zaprezentowanych w piątek wieczorem, dotychczas w całym kraju zmarło po infekcji koronawirusem ponad 34,7 tys. osób, a zakaziło się 1,04 mln. Od środy do piątku liczba wykrytych infekcji zwiększyła się o blisko 60 tys.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
masekrut555
NWO postępuje.

1. Pojawiły się plotki, że rząd szykuje obozy koncentracyjne dla obywateli zwane dla zmyłki „obozami izolacyjnymi” i „szpitalami polowymi”. Szpitale te są stawiane na stadionach, które otoczone są murami uniemożliwiającymi ucieczkę.

2. Rząd mówił kiedyś, że szczepienia nie będą
NWO postępuje.

1. Pojawiły się plotki, że rząd szykuje obozy koncentracyjne dla obywateli zwane dla zmyłki „obozami izolacyjnymi” i „szpitalami polowymi”. Szpitale te są stawiane na stadionach, które otoczone są murami uniemożliwiającymi ucieczkę.

2. Rząd mówił kiedyś, że szczepienia nie będą obowiązkowe, teraz pojawiają się informacje, że będą obowiązkowe. Czyli kolejne kłamstwo rządu i eksperyment medyczny, bo jak nazwać przymuszanie do szczepionek testowanych w pośpiechu?

3. Zmodyfikowano ustawę wyrażając zgodę na przymusowe szczepienia i testy PCR, które wykazują od 87 do 94% błędnych wyników dodatnich.

4. Wobec osób, u których kiepskie testy PCR, które w większości przypadków są błędne, będzie stosowana przemoc fizyczna w celu ich izolowania i podawania medykamentów, nawet wbrew ich woli, co narusza prawa człowieka do samodecydowania o swoim organizmie.

5. Z lekarzy nowelizacja ustawy zdejmuje odpowiedzialność za błędy medyczne i śmierć pacjentów. Za błędy medyczne można np. uznać leczenie pod przymusem z powodu pozytywnych wyników kiepskich testów PCR i zgonów z powodu podłączania do wysokociśnieniowych respiratorów, które miażdżą ludziom płuca. Za pacjentów podłączonych do respiratorów szpital zarabia więcej pieniędzy i istnieje uzasadnione podejrzenie, że będą podłączani do nich pacjenci, którzy tego nie wymagają.
6. W Sejmie Morawiecki mówił o wykuwaniu Nowego Porządku Świata. Używa też sloganu NWO o „nowej normalności”. To dowód, że realizuje odgórny plan działania, którego sam nie wymyślił.

7. W styczniu 2021 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Światowego Forum Ekonomicznego ws. wprowadzenia na świecie Wielkiego Resetu.

8. Z przecieków od kanadyjskich polityków wynika, że Wielki reset będzie polegać na oddłużeniu ludzkości w zamian za dochód podstawowy, przejęcie światowej własności prywatnej przez MFW i rządy państw, oraz zgodę na coroczne szczepienia na COVID. Banksterzy nie będą podlegać nacjonalizacji. Ludzie staną się ich niewolnikami, bo cały ich dobytek będzie należeć do banku MFW, który może w każdej chwili im go zabrać lub przekazać komuś innemu.

9. Rząd polski dwoi się i troi, żeby Polacy zbiednieli i wpadli w długi. Zamyka firmy, utrudnia działalność gospodarczą, zwiększa podatki, itd.

10. Działania rządu i PiS wyglądają, jakby próbował wywołać w Polsce wojnę domową lub powstanie antyrządowe. Ciągle prowokuje obywateli. Raczej nie chodzi o oddanie władzy opozycji w trudnych czasach, i podanie się do dymisji, bo wtedy nie zależałoby mu na zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach. Chce mieć pretekst do wyprowadzenia wojska na ulice i ogłoszenia stanu wyjątkowego lub wojennego?

11. Według przecieku od aktorki Violi Kołakowskiej, która rozmawiała z wysoko postawionym politykiem, powrócą do Polski czasy Holokaustu i obozów koncentracyjnych, dla których alternatywą jest zaaranżowana wojna domowa na miarę tej z Syrii, lub którą próbuje się zainicjować na Białorusi.
bool
ktoś chyba chce tanio kupić pół Hiszpanii i Włoch, tak jak wcześniej Grecję...
pstrzezek
no dokładnie,
Sam widziałeś jak Angela zrzuca wirusa z samolotu ?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki