REKLAMA

Rynek pracownika wrócił ze zdwojoną mocą. Oczekiwania finansowe specjalistów wyższe niż przed pandemią

2021-07-30 06:52
publikacja
2021-07-30 06:52
Rynek pracownika wrócił ze zdwojoną mocą. Oczekiwania finansowe specjalistów wyższe niż przed pandemią
Rynek pracownika wrócił ze zdwojoną mocą. Oczekiwania finansowe specjalistów wyższe niż przed pandemią
fot. Vera Petrunina / / Shutterstock

Oczekiwania finansowe poszukiwanych specjalistów są obecnie nawet o 50 proc. wyższe niż przed rokiem i coraz częściej przewyższają górną granicę widełek płac na danym stanowisku - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

"Firmy pracujące głównie zdalnie nie mogą teraz przekonywać swoich pracowników świetną atmosferą pracy czy integracjami w firmie, bo przy pracy z domu nie ma to większego znaczenia. Głównym motywatorem zaczyna być wynagrodzenie, które przekonuje do zmiany pracy bądź pozostania w obecnej firmie" – twierdzi w rozmowie z gazetą Sylwia Moskwa, starszy konsultant w firmie rekrutacyjnej Antal, lider zespołu rekruterów do centrów usług biznesowych.

Jak podkreśla, to jedna z branż, gdzie wyraźnie rosną w tym roku oczekiwania kandydatów do pracy. Sprzyja temu napływ nowych inwestorów, którzy polują głównie na doświadczonych specjalistów i menedżerów z różnych dziedzin, od IT po finanse i HR.

"Nawet osoby świeżo po studiach znające niemiecki lub francuski mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu ok. 5,5 tys. zł "– dodaje Gabriela Wcześniak z Antala. Średnie stawki pracowników z nieco większą praktyką to 7,7 tys. zł, o ponad jedną piątą więcej niż przed rokiem.

wni/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (23)

dodaj komentarz
przedsiebiorca30
Praca zdalna to jest oksymoron słowa praca. 99% pracowników z automatu ma o wiele mniejszą wydajność i to bez względu na to jaką ma formę zatrudnienia (umowa o pracę czy umowa B2B za efekt). Trzeba mieć wyjątkowo wysoką motywację wewnętrzną i bardzo dobre warunki do pracy w domu(brak rodziny i innych zajęć które Praca zdalna to jest oksymoron słowa praca. 99% pracowników z automatu ma o wiele mniejszą wydajność i to bez względu na to jaką ma formę zatrudnienia (umowa o pracę czy umowa B2B za efekt). Trzeba mieć wyjątkowo wysoką motywację wewnętrzną i bardzo dobre warunki do pracy w domu(brak rodziny i innych zajęć które rozpraszają), aby efektywnie pracować. Dopóki byłem kawalerem, prowadziłem jednoosobową firmę i mieszkałem sam, to taka praca jeszcze miała sens. Jednak praca w wieloosobowym zespole, gdzie jest się odizolowanym od innych ludzi, a większość prac wymaga kontaktu z ludźmi, jest nierealna do rzetelnego wykonania.
marxs
kończące się na świecie wszelakie surowce-->drogie i bardzo drogie surowce-->droga i bardzo droga produkcja-->radykalny spadek popytu na drogie i bardzo drogie wyroby-->radykalny i drastyczny spadek produkcji z powodu braku zbytu-->radykalny i drastyczny wzrost bezrobocia
jpelerj
Rynek dla dosyć wąskiej grupy, cyt. "napływ nowych inwestorów, którzy polują głównie na doświadczonych specjalistów i menedżerów z różnych dziedzin, od IT po finanse i HR". Tych inwestorów to w PL tak dużo nie ma, pani pisze o tzw centrach usług wspólnych (czyli głównie rozliczenia i księgowość), Rynek dla dosyć wąskiej grupy, cyt. "napływ nowych inwestorów, którzy polują głównie na doświadczonych specjalistów i menedżerów z różnych dziedzin, od IT po finanse i HR". Tych inwestorów to w PL tak dużo nie ma, pani pisze o tzw centrach usług wspólnych (czyli głównie rozliczenia i księgowość), a szukają "doświadczonych specjalistów" z IT, finansów i HR. Tytuł mocno na wyrost.
demeryt_69
Koniec miesiąca się zbliża ... wierszówka, trybisz?
demeryt_69

"Rynek pracownika wrócił ze zdwojoną mocą" - ciekawe jaką metodą mierzono tą moc?

Czy media celowo próbują ogłupiać - wot i zagwożdżka!demeryt_69
Sylwia Moskwa, starszy konsultant w firmie rekrutacyjnej Antal, lider zespołu rekruterów do centrów usług biznesowych - co za cyrk!

demeryt_69
Ciekawe czy jest tam wciąż zatrudniona Andżelika Berlin na stanowisku menedżer biura zarządu ds. konserwacji powierzchni płaskich?
dzika_biegunka
Taak, już niedługo bilbordy z sukcesem rządu jak to polakom żyje się lepiej, bo zarabiają więcej...
Nie miał bym nic przeciwko, gdybym nominalnie zarabiał 1000zł, które dało by mi takie same możliwości co dzisiejsze 5000zł
demeryt_69
Co to jest ten "bilbordy" ??

zenonn odpowiada demeryt_69
https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/nowy-lad-nowy-uklad-billboard-reklama.jpg

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki