Ryanair zmienia zasady. Nie dopłacisz - będziesz mieć mniej czasu na odprawę

redaktor naczelna portalu Bankier.pl

Irlandzki przewoźnik wprowadza kolejne zmiany, które nie ucieszą pasażerów. Ci z nich, którzy nie dopłacą za wybór konkretnych miejsc, będą mieli na odprawę online już nie 4 dni, ale 48 godzin.

W informacji przesłanej do redakcji Bankier.pl biuro prasowe Ryanaira potwierdza informacje, które wcześniej podał brytyjski dziennik "The Independent". Planowana zmiana uderzy w sympatyków taniego latania, którzy są w stanie znieść niższy komfort podróży w zamian za niższe ceny biletów.

Mowa w szczególności o osobach, które godzą się na losowe przydzielenie miejsc na pokładzie samolotu, dzięki czemu nie ponoszą dodatkowej opłaty za rezerwację. Obecnie mogą oni odprawiać się od 4 dni do 2 godzin przed wylotem. Po wprowadzeniu zmian osoby, które nie wykupiły miejsc, będą miały na internetową odprawę o połowę mniej czasu. Dla rezerwacji na loty od 13 czerwca br. odprawa online będzie możliwa od 48 do 2 godzin przed lotem.

(fot. Clodagh Kilcoyne / Reuters)

Przewoźnik, choć potwierdza zmiany, broni się argumentem o znacznie krótszej, 24-godzinnej odprawie w takich liniach lotniczych, jak Aer Lingus, British Airways, Lufthansa, Norwegian czy Iberia.

To nie pierwszy ruch najpopularniejszego w Polsce przewoźnika mający zachęcić klientów do wykupowania dodatkowych usług. Do dopłacania za wskazane miejsce w samolocie miało zachęcić pasażerów rozsadzanie osób objętych jedną rezerwacją, do korzystania z dodatkowo płatnych taryf - nowa polityka bagażowa, zgodnie z którą nie każdy może mieć przy sobie bagaż podręczny.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj