REKLAMA

Ruszył sezon wyprzedaży

2007-12-29 03:44
publikacja
2007-12-29 03:44
"Życie Warszawy" pisze, że dla części handlowców to sezon polowania na naiwnych klientów. Proponowane przez nich okazje nie są bowiem żadnymi okazjami.

Sami sprzedawcy nieoficjalnie przyznają, że często podczas posezonowych obniżek zostawiają stare ceny. "Dokleja się jedynie metki, które zawierają wyższe ceny i przekreśla się je. To daje złudne wrażenie, że zrobiło się dobry interes" - tłumaczy jeden ze sprzedawców.

O podobnych praktykach mówi raport Inspekcji Handlowej, sporządzony na podstawie kontroli przeprowadzonej w październiku w ponad stu sklepach w całej Polsce. Wynika z niego, że aż co trzeci produkt objęty promocją wzbudził zastrzeżenia kontrolerów. Zwrócili oni uwagę między innymi na fakt, że sklepy bardzo często kodują w czytnikach ceny, które różnią się od tych podanych na metkach. W takiej sytuacji sprzedawca powinien nam sprzedać produkt po cenie widocznej na wywieszce dołączonej do niego - tłumaczy Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Takie naruszenie można zgłosić również miejskiemu lub powiatowemu rzecznikowi konsumentów. Cieloch dodaje, że z roku na rok Polacy z coraz większym rozsądkiem podchodzą do sezonowych wyprzedaży. "Jedyne co martwi, to nieznajomość przepisów. Musimy pamiętać, że nawet jeśli kupujemy produkt w promocji możemy go reklamować" - mówi Małgorzata Cieloch.

"Życie Warszawy"/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~kapo
fotografoj to nie czasy sowieckie i faszyzmu
a to nie obiekty militarne
robie zdjecia i OLEWAM
~znik
Sklepy w których widziałem bezprawny zakaz fotografowania:
- OBI
- Media Markt
W dodatku w OBI widziałem wywieszkę, że nie podlega zwrotowi towar zakupiony na metry. No ciekawe jeśli kabel okaże się wadliwy albo wykładzina się drze i pruje w normalnych warunkach użytkowania.
~CV
Zakaz fotografowania jest bezprawny. Jeśli wolno patrzeć, to wolno i fotografować. Sklep jest przestrzenią publiczną.
~pe
sklep prywatny jest przestrzenią publiczną????????
~Ed odpowiada ~ed
Sorry Żle napisałem. Jest przestrzenią publiczną
~znik
Czy zakaz fotografowania w sklepie jest zgodny z prawem? Bez fotki trudno sprzedawcy udowodnić, że wywiesił taką a nie inną cenę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki