REKLAMA

Ruszają zwolnienia grupowe w Tesco

2020-07-01 11:10
publikacja
2020-07-01 11:10
fot. Wojciech Grabowski / FORUM

Po przejęciu większości marketów Tesco przez Netto pozostało 19 lokalizacji, które zostały wystawione na sprzedaż. Nie wiadomo jednak było, czy powstaną w ich miejscu inne sklepy oraz czy pracownicy utrzymają stanowiska. 

Już wiadomo, że 2 z 19 sklepów zostanie zamkniętych. Decyzja dotyczy formatu compact w Częstochowie oraz hipermarket w Mielcu. NSZZ "Solidarność" poinformowała, że pracodawca przekazał zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów i pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. 

Zamknięcie sklepów zostało umotywowane przyczynami ekonomicznymi. Zwolnienia odbędą się w terminie od 17 lipca do 30 września 2020 roku, a pracownikom będzie proponowane, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy. 

"Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę. W związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach zwolnień grupowych pracownikom przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami Ustawy" - czytamy w komunikacie. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
tristans
tak w praktyce wygląda 'globalna gospodarka'. Gdzie są politycy którzy piali jak to wspaniale zdać się na cudze inwestycje, i nie tworzyć własnej gospodarki ? Co ma Balcerowicz do powiedzenia o tej sytuacji ? Może zaproponuje abyśmy byli bardziej atrakcyjni finansowo i pracowali za kartofla dziennie oraz byli szczęśliwi tak w praktyce wygląda 'globalna gospodarka'. Gdzie są politycy którzy piali jak to wspaniale zdać się na cudze inwestycje, i nie tworzyć własnej gospodarki ? Co ma Balcerowicz do powiedzenia o tej sytuacji ? Może zaproponuje abyśmy byli bardziej atrakcyjni finansowo i pracowali za kartofla dziennie oraz byli szczęśliwi z niepodległości ?
bonvivant
Balcerowicz z polskich przedsiębiorstw byłby raczej zadowolony, ja też bym był. Ale z efektywnie zarządzanych i będących w stanie konkurować z innymi. Do tego dochodzi się latami.
minirekin
To kup tę placówkę za swoje polskie środki i daj pracę ludziom. Nie psiocz na innych, którzy dawali i dają pracę nawet i cudzoziemcom. Chcesz by tu był polski kapitał to go daj a nie biadol, że inni inwestują!
bonvivant
Polski Holding Handlowy nie zwolniłby nikogo, pracownicy dostaliby trzynastą, czternastą a w przyszłości również piętnastą pensję, byłyby dodatki motywacyjne, funkcyjne, za terminowe i na trzeźwo stawianie się do pracy, za mycie rąk i za korzystanie z przyzakładowej stołówki.

Zwykli ludzie odzyskaliby wreszcie
Polski Holding Handlowy nie zwolniłby nikogo, pracownicy dostaliby trzynastą, czternastą a w przyszłości również piętnastą pensję, byłyby dodatki motywacyjne, funkcyjne, za terminowe i na trzeźwo stawianie się do pracy, za mycie rąk i za korzystanie z przyzakładowej stołówki.

Zwykli ludzie odzyskaliby wreszcie godność! Niezłomny prezydencie oraz panie ministrze aktywów państwowych, naród prosi - działajcie póki czas!
kondor_plus
Zapomniałeś o specjalnej sieci sklepów resortowych - coś jak dawniej sklepy dla mundurowych bądź bony do pewexu.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki