Rusza nowa akcja - eksperci wesprą frankowców

Michał Kisiel2016-12-21 10:57analityk Bankier.pl
publikacja
2016-12-21 10:57

Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Finansowy rozpoczynają akcję informacyjną skierowaną do kredytobiorców spłacających zobowiązania powiązane z frankiem szwajcarskim. W dziewięciu miastach na początku przyszłego roku eksperci doradzą, które z zapisów umowy są niedozwolone i jakie kroki można podjąć.

W akcji skierowanej do frankowców wykorzystana zostanie sieć Biur Terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich. W każdym z 9 miast zorganizowany zostanie jeden dyżur ekspertów, którzy przeanalizują z kredytobiorcą umowę i rozstrzygną niejasności. Na spotkaniu będzie się można również dowiedzieć, na jaką pomoc ze strony Rzecznika Finansowego można liczyć, jeśli klient zdecyduje się skierować sprawę do sądu.

Rusza nowa akcja - eksperci wesprą frankowców / YAY Foto

Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Finansowy podkreślają, że jeśli akcja informacyjna spotka się z zainteresowaniem, działania zostaną powtórzone w najbliższej przyszłości.

Eksperci Rzecznika Finansowego przyjmować będą kredytobiorców w Biurach Pełnomocników Terenowych RPO:

  • we Wrocławiu - ul. Wierzbowa 5, 13 stycznia 2017 r. (piątek), godz. 10:15 – 14:15;
  • w Katowicach - ul. Jagiellońska 25, 25 stycznia 2017 r. (środa), godz. 10:00 – 14:00;
  • w Gdańsku - ul. Chmielna 54/57, 8 lutego 2017 r. (środa), godz. 11 – 15.

Eksperci Rzecznika Praw Obywatelskich (z Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego z Warszawy) czekać będą na potrzebujących porady w terenowych punktach przyjęć interesantów RPO:

  • w Bydgoszczy - 20 stycznia 2017 r. (piątek), Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellońska 3 , pokój 28 , od 11:00 do 15:00;
  • w Częstochowie - 23 lutego 2017 r. (czwartek), Urząd Miasta, ul. Śląska 11/13, pokój 108, od 10:00 do 14:00;
  • w Kielcach- 26 stycznia 2017 r. (czwartek), Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Al. IX Wieków Kielc 3, pokój 112 , od 10:00 do 14:00;
  • w Lublinie -  27 stycznia 2017 r. (piątek), Urząd Miasta, plac Króla Władysława Łokietka 1, pokój 3, od 10:00 do 15:00;
  • w Słupsku - 9 lutego 2017 R. (czwartek), Urząd Miasta, Pl. Zwycięstwa 3, pokój 212 (II piętro), od 11.00 do 15.00;
  • w Szczecinie - 27 lutego 2017 r. (poniedziałek), Urząd Miasta, plac Armii Krajowej 1 (wejście od strony ul. Odrowąża i ul. Florczaka), pokój 57, od 16:00 do 20:00.
Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (70)

dodaj komentarz
~Sonik
Należy zrobić denominacje na polski złoty po dzisiejszym kursie i zamiast libor będzie obowiązywał wibor i frankowicze bedą na równi ze zlotówkowymi kredytobiorcami i skończy się ta farsa z ich strony, będą mieli zadłużenie w złotówkach i będą płacili takie same odsetki jak większość Polaków..
~maxx
ktoś z Was handluje może w Hot forex?
~BB
Niedozwolone zapisy w umowach? Nie możliwe. Przecież banki są święte a winni są frankowicze.

Tylko Polak jest tak durny i głupi, żeby rodakowi życzyć źle gdy on walczy o sprawiedliwość z zagranicznymi bankami.
~Gnida
Zrób skan niedozwolonych zapisów w Twojej umowie i opublikuj.

Chętnie poczytam....
~gnida2 odpowiada ~Gnida
Przejrzyj sobie tzw. internet jest tego dużo.
~Sprawiedliwy
A co z kredytami w złotówkach i z klauzulami niedozwolonymi w umowach na te kredyty? czy tutaj ktoś pomaga? czy ktoś się przejmował problemami kredytobiorców kiedy przez lata płacili ogromne raty kredytowe z powodu wysokich stóp procentowych? Czy ktoś pomoże z prowizjami w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu albo A co z kredytami w złotówkach i z klauzulami niedozwolonymi w umowach na te kredyty? czy tutaj ktoś pomaga? czy ktoś się przejmował problemami kredytobiorców kiedy przez lata płacili ogromne raty kredytowe z powodu wysokich stóp procentowych? Czy ktoś pomoże z prowizjami w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu albo z matactwami banków podczas trwania umowy kredytowej? Czy kogoś obchodzi to że niektóre banki nie udostępniają klientom wzorów na wyliczenie wysokości raty kredytowej? jest tyle problemów na które przymyka się oczy i znikąd pomocy dla konsumenta
~Maiej
tak to prawda - kredyty w pln nie wymagają pomocy choć w momencie decydowania się na kredyt w pln był on o 35% droższy niż chf -ale chcieliśmy mieć tanio a co tam ryzyko - teraz musicie nam pomóc - i pytam co jeszcze!
~lol
te sprawy sa do wygrania w sadzie bez niczyjej pomocy. a ten beznadziejny RPO jako strona w sporze z obecym rzadem probuje sobie zwyczajnie nabijac kapital polityczny. ciekawe czemu sie wczesniej tym nie zajal looz3r.

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki