REKLAMA
PILNE

Rusza Gamescom. Co pokażą polscy producenci gier?

2017-08-22 06:00
publikacja
2017-08-22 06:00

Wielkie targi czas zacząć. We wtorek rusza Gamescom, który rok w rok przyciąga do Kolonii największych producentów gier oraz setki tysięcy odwiedzających. Z czym na to wielkie wydarzenie pojechały spółki z warszawskiej GPW?

fot. / / Wikimedia Commons

O randze Gamescomu najlepiej świadczy fakt pojawienia się na nim Angeli Merkel. W poprzednim roku w targach uczestniczyło 877 wystawców z 54 krajów, teraz powierzchnia targowa jest jeszcze większa. W gronie tym natrafić można na silną reprezentację polskich producentów gier. Łącznie będzie ich dwudziestka, my postanowiliśmy się skupić na tych, których akcje notowane są na GPW.

Wyczekiwane demo od 11bit

Najciekawiej wydaje się zapowiadać stanowisko 11bit studios. Spółka ta zapowiedziała na 2017 rok premierę swojej największej produkcji - "Frostpunka". Na targach pojawi się wersja demonstracyjna (tzw. "demo") tej gry. Jak przekonują przedstawiciele spółki, w Koloni każdy odwiedzający będzie mógł swobodnie w nie zagrać. Oznacza to, że w internecie pojawić się może sporo wstępnych opinii, a te, jak już niejednokrotnie na GPW obserwowaliśmy, potrafią znacząco wpływać na kurs.

fot. / / Materiały dla mediów

Oprócz demo na targach pojawić ma się także drugi trailer "Frostpunka". 11bit to jednak nie tylko producent, ale także i wydawca. W Kolonii więc "Bitowcy" zaprezentują również gry właśnie z tego drugiego obszaru - "Moonlightera" oraz "Children of Morta”.

CD Projekt skupiony na "Gwincie"

Na Gamescomie obecny będzie także największy producent gier z GPW - CD Projekt. Jako że przedstawiciele spółki już wcześniej deklarowali, że rok 2017 jest dla nich tylko i wyłącznie - przynajmniej na polu marketingowym - rokiem "Gwinta", to właśnie wokół karcianki będzie się kręciło stanowisko "Redów". Podczas imprezy odbędzie się drugi oficjalny turniej w tę grę. Pula nagród ma wynieść 25 tys. dolarów. Zaprezentowana zostanie także strategia esportowa spółki, która zdradzi dalsze turniejowe plany.

Prezentacji nie zabraknie również ze strony Jujubee. Spółka pokaże najnowsze fragmenty "Kurska". Promowana będzie także mobilna wersja "Realpolitiks", która spółce zwróciła się już po kilku dniach od premiery. Przedstawiciele Jujubee mają także zdradzić przyszłe plany produktowe.

Cztery gry od Forever

Szerokie portfolio zaprezentuje QubicGames, który zaprezentuje ostatnio wydane gry na konsole. To "Robonauts" oraz "Astro Bears Party". Na stanowisku pojawią się także liczni producenci z Azji, którzy zaprezentują swoje produkcje przeznaczone na Nintendo Switch.

Podobnie będzie na stanowisku Forever Entertainment, gdzie spółka zaprezentuje aż cztery swoje największe produkcje. To survival-horror "Hollow", którego demo dostępne jest na Steamie, "Fear Effect Sedna", "Prodigy" oraz "Shadow Over Isolation".

Nadchodzi trzecia wojna światowa

Na zbiorowych stanowiskach przeznaczonych dla polskich producentów gier pojawią się m.in. Bloober oraz The Farm 51. Pierwsza będzie w Koloni promowała "Observera", druga zaś ma odsłonić karty dotyczące "World War 3", a więc strzelanki z elementami taktycznymi. Projekt krążył w świadomości graczy i inwestorów, jednak z racji skupienia się "Farmersów" na "Get Even", było o nim cicho. Teraz, gdy prace nad "Get Even" zostały zakończone, zwolniły się moce produkcyjne, które mogą się zająć "World War 3". Na stanowisku Koch Media pojawi się zaś "Agony" z porfolio PlayWay.

Gamescom to jednak nie tylko spotkania z graczami, ale i spotkania biznesowe. W takim charakterze na targi pojedzie CI Games, które będzie szukało w Koloni właśnie parterów biznesowych. Podobnie Vivid, który będzie promował w biznesowej części swoje najnowsze gry - "Metal Fist" oraz "Outer Pioneer".

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lololek
Czy moze ktos polecic gry podobne do "Thief'a" albo "System shock 2" ?
karkses
Hmmm a do którego konkretnie Thief'a ? Jeżeli chodzi Ci głównie o skradanie to dość fajną grą jest Styx Master of shadow, całkiem sympatycznie wyglądają też niektóre gry z serii Splinter Cell no ale one są już starsze. Jeżeli zależy Ci bardziej na akcji i sktytobójczych akcjach to tutaj kłania się seria Assassin's Creed.
lololek odpowiada karkses
Generalnie wszytskie Thief'y byly niezle a chodzilo mi wlasnie o skradanki a la Thief gdzie strzelanie jest sprawa drugorzedna. Dzieki za podpowiedz o Styx'ie.

Powiązane: naBankiera

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki