Rozpoczęła się kampania na rzecz aktywizacji bezrobotnych osób niepełnosprawnych

Ze staży, praktyk i doradztwa zawodowego będą mogli skorzystać bezrobotni niepełnosprawni, którzy przystąpią do kampanii pt. "Dają radę dzięki Twojemu wsparciu".

Rozpoczętą we wtorek kampanię organizuje Fundacja Aktywizacja, która planuje zebrać od darczyńców 50 tysięcy zł. Pieniądze pozwolą na sfinansowanie części pomysłów fundacji na aktywizację bezrobotnych osób niepełnosprawnych. Według wyliczeń, zebrane środki pozwolą na aktywizację 1820 osób. Kampania ma się zakończyć 4 listopada.

Przemysław Żydok z Fundacji Aktywizacja powiedział we wtorek, że celem kampanii jest aktywizacja bezrobotnych osób niepełnosprawnych i pomoc w znalezieniu im pracy. "Chcemy promować osoby z niepełnosprawnościami. Chcemy pokazywać, że dają radę" - podkreślił. "Nasza kampania to zwrócenie godności osobom niepełnosprawnym. Pozwoli im odzyskać pewność siebie i sens życia. Dzięki pracy podniosą poczucie własnej wartości" - dodał.

Żydok zaznaczył, że kampania pozwoli osobom niepełnosprawnym m.in. na skorzystanie z profesjonalnych doradców zawodowych. "Zawsze wsparcie zaczynamy od indywidualnego planu działania. Doradca zawodowy rozpoznaje silne i słabe strony, potrzeby i motywacje osoby niepełnosprawnej. W ramach doradztwa jest także doradztwo psychologiczne i prawne, jeśli jest taka potrzeba" - powiedział.

Zwrócił uwagę, że dzięki działaniom fundacji niepełnosprawni będą mogli zdobyć nowe zawody np. księgowego, czy kadrowej. "Mamy też szkolenia z kompetencji cyfrowych - Excel, grafik komputerowy" - wyliczał członek fundacji Aktywizacja. Dodał, że niepełnosprawni będą mogli skorzystać również ze starzy oraz praktyk zawodowych.

Dzięki kampanii - podkreślał Żydok - niepełnosprawni będą mieli okazję skorzystać z pośrednika pracy. "Dana osoba zasiądzie z pośrednikiem. Będą przeglądać oferty, przygotują dokumentację aplikacyjną" - mówił.

Udział w kampanii jest bezpłatny. "Można odwiedzić stronę internetową http://dajarade.org/. Można też zadzwonić do któregoś z naszych oddziałów lub przyjść prosto do biura" - powiedział.

Zachęcał do wpłacania darowizny na kampanię. "Można ją wpłacić dzięki bardzo prostemu formularzowi http://dajarade.org/. Na tej stronie są też podane dane do przelewu tradycyjnego - wyjaśniał.

Według Żydoka, w Polsce zbyt duża liczba niepełnosprawnych jest bezrobotna. "Jest to ciągle problem. W Polsce tylko 22 proc. osób z niepełnosprawnościami jest aktywnych zawodowo. W niektórych krajach UE jest to ponad 50 proc. Eksperci wskazują, że na polskim rynku pracy spokojnie mogłoby pracować 30 proc. niepełnosprawnych" - dodał.(PAP)

pż/ wkt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~polak2

prezes fundacji ? już ma prace i jeszcze żebra o datki ............reszta nie zależy od niego. Pracę dają pracodawcy nie hieny z Fundacji...............

! Odpowiedz
0 3 ~niepelnosprawny_org

ogloszenia o prace to ogloszenia, ktore nigdzie indziej nie "mogły sobie poadzić", chce sie niepełnosprawnego, ale praktycznie obowiazki pracy ponad standard pełnosprawnego

! Odpowiedz
1 0 ~zatrudniajacy

chetnie zatrudnie osoby niepelnosprawne w okreslonym wieku i predyspozycjach np. kucharz, stolarz , tynkarz a nawet pomoc przy inwestycjach w niruchomosci i gieldowych - ale gdzie ich znalesc. Jesli ktos wie to prosze o kontakt, Moj adres ; adzd2001@yahoo.com

! Odpowiedz
0 2 ~StanRS

Tynkarz, murarz, zbrojarz, cieśla, najlepiej z pierwszą grupą niepełnosprawności za 1850 złotych brutto. Praca od zaraz. Dawać takie "ogłoszenia" do urzędów pracy. I mówią potem "byznesmeny", że nie ma bezrobotnych wśród niepełnosprawnych, bo się nikt nie zgłosił.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.