REKLAMA

Rosyjscy przedsiębiorcy liczą na zniesienie embarga

2014-09-29 12:10
publikacja
2014-09-29 12:10
EastNews

Rosyjscy przedsiębiorcy liczą na zniesienie ograniczeń w handlu między ich krajem a Zachodem. Zainteresowanie współpracą z Polską widać szczególnie na rozpoczętych dziś w Poznaniu Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD.

W ramach targów zaplanowano konferencję, w której będą uczestniczyć partnerzy biznesowi z ponad 20 krajów, w tym Rosji.

Jak mówi Agnieszka Rębisz z Biura Współpracy Międzynarodowej Agencji Rynku Rolnego, wielu rosyjskich przedsiębiorców nadal chce z nami handlować. Jak mówi, na podobnych targach w Moskwie podchodzili do naszych wystawców, by się "przypomnieć". Deklarowali też, że czekają na zniesienie wzajemnych ograniczeń.

Międzynarodowe Targi POLAGRA FOOD w Poznaniu są największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Potrwają do 2 października. Organizatorzy spodziewają się ponad tysiąca wystawców i kilkudziesięciu tysięcy odwiedzających.

W otwarciu targów wziął udział prezydent Bronisław Komorowski.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/to/dabr
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~polkot1
Zupełnie nie rozumiem co rosyjscy przedsiębiorcy szukają na targach w Poznaniu.Niech lepiej jadą na Kreml targować się Putinem!
~BRAWO
"Ukraińcy obalili wczorajszego wieczoru pomnik Włodzimierza Lenina stojący w centrum Charkowa. Tysiące ludzi wiwatowało i skakało z radości, w momencie jak monument runął. Był to drugi co do wielkości pomnik Lenina w Ukrainie .W niedzielę w nocy, gdy protestujący zgromadzeni wokół pomnika skandowali antyrosyjskiej "Ukraińcy obalili wczorajszego wieczoru pomnik Włodzimierza Lenina stojący w centrum Charkowa. Tysiące ludzi wiwatowało i skakało z radości, w momencie jak monument runął. Był to drugi co do wielkości pomnik Lenina w Ukrainie .W niedzielę w nocy, gdy protestujący zgromadzeni wokół pomnika skandowali antyrosyjskiej hasła. "Charków to Ukraina" krzyczeli. Gubernator regionu Ihor Baluta podpisał rozkaz o demontażu pomnika. Wydarzenie było opisywane przez media. Prorosyjscy demonstranci w lutym, kiedy usunięto Wikotra Janukowycza bronili tego posągu."

Powiązane: Wojna handlowa z Rosją

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki