REKLAMA

Rostowski, Mucha, Szumilas - które rekonstrukcyjne plotki się potwierdzą?

2013-11-20 01:41
publikacja
2013-11-20 01:41

"Wbrew pesymistom będzie lepiej" - takimi słowami Donald Tusk zapowiada rekonstrukcję rządu. Jej założenia premier ma przedstawić dziś około 11:00.

Wczoraj na konferencji prasowej mówił, że będą to nie tylko zmiany personalne, ale i strukturalne. Szef rządu odmawiał podania nazwisk nowych ministrów. Zaprzeczał jednak medialnym spekulacjom. Jak podkreślał, media podają, że wiele osób odmówiło udziału w rządzie, ale większość z nich tak naprawdę nie otrzymała propozycji.

A czego dowiedziała się prasa? Według "Gazety Wyborczej" Andrzej Biernat zastąpi Joannę Muchę w ministerstwie sportu. Z kolei według "Rzeczpospolitej" Bogusław Grabowski lub Dariusz Rosati to potencjalni następcy Jacka Rostowskiego. Gazety publikują dziś przecieki i nieoficjalne informacje o rekonstrukcji rządu.


Bankier.pl o planowanych zmianach - czytaj w artykule
"Giełda nazwisk w rządzie Tuska"

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", premier już poinformował minister sportu Joannę Muchę, że już nie będzie piastowała tej funkcji. Ma ją zastąpić szef łódzkiej Platformy, poseł z komisji sportu Andrzej Biernat. Według elektronicznego wydania "Gazety" Mucha wieczorem była w Kancelarii Premiera i Donald Tusk poinformował ją o swojej decyzji.

Z kolei według "Rzeczpospolitej" dziś możemy się spodziewać poważniejszej zmiany: na stanowisku ministra finansów. Wedle informacji Rz" odejście Jacka Rostowskiego jest przesądzone. Poszukiwanie jego następcy trwa od kilku miesięcy. Ostatecznie na polu walki zostali byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej - Dariusz Rosati (dziś poseł klubu PO i szef Sejmowej Komisji Finansów), a także Bogusław Grabowski (w tej chwili prezes Skarbiec Asset Management Holding).

»Piechociński: premier podał mi skład rządu, kilka kandydatur zaskakuje

Wedle kuluarowych spekulacji murowanymi kandydatami do wymiany są: minister edukacji Krystyna Szumilas, minister nauki Barbara Kudrycka. Według "Rz" także Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji może zostać podzielone, a nadzór nad administracją wróci do MSW lub do Kancelarii Premiera. Zlikwidowane może też być ministerstwo sportu.

iar / gaj

Źródło:IAR
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Kolej

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Wolnościowiec
Ile potrzeba jeszcze afer, aby Polacy zrozumieli, że tu żadne PO-PiS-SLD-PSL-Ruchacze Palikota nic nie zmienią. To wszyscy są socjaliści, a nab potrzeba liberałów ekonomicznych. A takich można spotkać w Nowej Prawicy z Januszem Korwin-Mikke na czele. Głosowanie na jakąkolwiek inną partię niż KNP to skrajna głupota,Ile potrzeba jeszcze afer, aby Polacy zrozumieli, że tu żadne PO-PiS-SLD-PSL-Ruchacze Palikota nic nie zmienią. To wszyscy są socjaliści, a nab potrzeba liberałów ekonomicznych. A takich można spotkać w Nowej Prawicy z Januszem Korwin-Mikke na czele. Głosowanie na jakąkolwiek inną partię niż KNP to skrajna głupota, albo celowe działanie dążące do IV Rozbioru Polski. Ile potrzeba jeszcze kłamst i afer, aby Polacy w końcu to zrozumieli?
~zbyszek
hahaha o kur.a, jak piekna lista miernot tego roum. platni popap...ce wspolnej adoracji. ja pierd..e . bu hahaha. pozdrawiam WAS miernoty bu hahahahahahahahah
~Wolnościowiec odpowiada ~zbyszek
Zgłoś się do lekarza, bo chyba proszków Ci zabrakło. Nie dość, że nie umiesz pisać po polsku to nawet się wysłowić.
~Darek
za złodziejstwo tusk pierwszy powinien sie podac do dymisji
~endi
Mam dosyć łożenia podatków na pasożytów , niech ci ludzie poszukają sobie pożytecznej pracy , a zaoszczędzone pieniądze proszę przeznaczyć na tworzenie miejsc pracy dla młodych ludzi , Polska wymiera , a czerwone pająki i wszelkiej maści pasożyty społeczne mają się wręcz doskonale
~DGawron
To jest piękne. Siedzisz Sobie na tyłku w Sejmie. Niekiedy naciśniesz na guziczek. Jak coś nie pójdzie tak to roszada i z jednego stołeczka na drugi... A kasa nadal leci :)
Piękne życie Rządzących! Za podatki ludności!

PS. Bez znaczenia kto dojdzie do władzy, karty dawno zostały rozdane. Ciekawe kiedy będzie
To jest piękne. Siedzisz Sobie na tyłku w Sejmie. Niekiedy naciśniesz na guziczek. Jak coś nie pójdzie tak to roszada i z jednego stołeczka na drugi... A kasa nadal leci :)
Piękne życie Rządzących! Za podatki ludności!

PS. Bez znaczenia kto dojdzie do władzy, karty dawno zostały rozdane. Ciekawe kiedy będzie rozbiór Polski. Albo już jest... bo sprzedaliśmy prawie wszystko.
~idiota
chyba jeszcze idioci i twardy elektorat w wiezieniach mu wierzy bo o normalnych ludziach mowy nie ma
~dex
wlasciciele tych twarzy zamieszczonych na zdjeciu beda osadzeni i skazani w pierwszej kolejnosci po dojsciu do wladzy politykow z rdzennym polskim pochodzeniem
~rt
Jeszcze dwie małe aferki PO:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title,GP-Co-laczy-bylego-posla-PO-syna-Rywina-zone-Grada-i-oficera-SB,wid,16183663,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Love-story-z-korupcja-w-tle-najwieksza-afera-korupcyjna-w-Polsce,wid,16185067,wiadomosc.html
~lot odpowiada ~rt
Niech ci co obecnie wyleca z rzadu dziekuja Bogu ze to barachlo maja juz za soba , Wiec spokojna Wasza rozczochrana,

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki