Rostowski, Mucha, Szumilas - które rekonstrukcyjne plotki się potwierdzą?

"Wbrew pesymistom będzie lepiej" - takimi słowami Donald Tusk zapowiada rekonstrukcję rządu. Jej założenia premier ma przedstawić dziś około 11:00.

Wczoraj na konferencji prasowej mówił, że będą to nie tylko zmiany personalne, ale i strukturalne. Szef rządu odmawiał podania nazwisk nowych ministrów. Zaprzeczał jednak medialnym spekulacjom. Jak podkreślał, media podają, że wiele osób odmówiło udziału w rządzie, ale większość z nich tak naprawdę nie otrzymała propozycji.

A czego dowiedziała się prasa? Według "Gazety Wyborczej" Andrzej Biernat zastąpi Joannę Muchę w ministerstwie sportu. Z kolei według "Rzeczpospolitej" Bogusław Grabowski lub Dariusz Rosati to potencjalni następcy Jacka Rostowskiego. Gazety publikują dziś przecieki i nieoficjalne informacje o rekonstrukcji rządu.


Bankier.pl o planowanych zmianach - czytaj w artykule
"Giełda nazwisk w rządzie Tuska"

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", premier już poinformował minister sportu Joannę Muchę, że już nie będzie piastowała tej funkcji. Ma ją zastąpić szef łódzkiej Platformy, poseł z komisji sportu Andrzej Biernat. Według elektronicznego wydania "Gazety" Mucha wieczorem była w Kancelarii Premiera i Donald Tusk poinformował ją o swojej decyzji.

Z kolei według "Rzeczpospolitej" dziś możemy się spodziewać poważniejszej zmiany: na stanowisku ministra finansów. Wedle informacji Rz" odejście Jacka Rostowskiego jest przesądzone. Poszukiwanie jego następcy trwa od kilku miesięcy. Ostatecznie na polu walki zostali byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej - Dariusz Rosati (dziś poseł klubu PO i szef Sejmowej Komisji Finansów), a także Bogusław Grabowski (w tej chwili prezes Skarbiec Asset Management Holding).

»Piechociński: premier podał mi skład rządu, kilka kandydatur zaskakuje

Wedle kuluarowych spekulacji murowanymi kandydatami do wymiany są: minister edukacji Krystyna Szumilas, minister nauki Barbara Kudrycka. Według "Rz" także Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji może zostać podzielone, a nadzór nad administracją wróci do MSW lub do Kancelarii Premiera. Zlikwidowane może też być ministerstwo sportu.

iar / gaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Wolnościowiec

Ile potrzeba jeszcze afer, aby Polacy zrozumieli, że tu żadne PO-PiS-SLD-PSL-Ruchacze Palikota nic nie zmienią. To wszyscy są socjaliści, a nab potrzeba liberałów ekonomicznych. A takich można spotkać w Nowej Prawicy z Januszem Korwin-Mikke na czele. Głosowanie na jakąkolwiek inną partię niż KNP to skrajna głupota, albo celowe działanie dążące do IV Rozbioru Polski. Ile potrzeba jeszcze kłamst i afer, aby Polacy w końcu to zrozumieli?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~zbyszek

hahaha o kur.a, jak piekna lista miernot tego roum. platni popap...ce wspolnej adoracji. ja pierd..e . bu hahaha. pozdrawiam WAS miernoty bu hahahahahahahahah

! Odpowiedz
0 0 ~Wolnościowiec odpowiada ~zbyszek

Zgłoś się do lekarza, bo chyba proszków Ci zabrakło. Nie dość, że nie umiesz pisać po polsku to nawet się wysłowić.

! Odpowiedz
0 0 ~Darek

za złodziejstwo tusk pierwszy powinien sie podac do dymisji

! Odpowiedz
0 0 ~endi

Mam dosyć łożenia podatków na pasożytów , niech ci ludzie poszukają sobie pożytecznej pracy , a zaoszczędzone pieniądze proszę przeznaczyć na tworzenie miejsc pracy dla młodych ludzi , Polska wymiera , a czerwone pająki i wszelkiej maści pasożyty społeczne mają się wręcz doskonale

! Odpowiedz
0 0 ~DGawron

To jest piękne. Siedzisz Sobie na tyłku w Sejmie. Niekiedy naciśniesz na guziczek. Jak coś nie pójdzie tak to roszada i z jednego stołeczka na drugi... A kasa nadal leci :)
Piękne życie Rządzących! Za podatki ludności!

PS. Bez znaczenia kto dojdzie do władzy, karty dawno zostały rozdane. Ciekawe kiedy będzie rozbiór Polski. Albo już jest... bo sprzedaliśmy prawie wszystko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~idiota

chyba jeszcze idioci i twardy elektorat w wiezieniach mu wierzy bo o normalnych ludziach mowy nie ma

! Odpowiedz
0 0 ~dex

wlasciciele tych twarzy zamieszczonych na zdjeciu beda osadzeni i skazani w pierwszej kolejnosci po dojsciu do wladzy politykow z rdzennym polskim pochodzeniem

! Odpowiedz
0 0 ~rt

Jeszcze dwie małe aferki PO:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title,GP-Co-laczy-bylego-posla-PO-syna-Rywina-zone-Grada-i-oficera-SB,wid,16183663,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Love-story-z-korupcja-w-tle-najwieksza-afera-korupcyjna-w-Polsce,wid,16185067,wiadomosc.html

! Odpowiedz
0 0 ~lot odpowiada ~rt

Niech ci co obecnie wyleca z rzadu dziekuja Bogu ze to barachlo maja juz za soba , Wiec spokojna Wasza rozczochrana,

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil