Rosjanie szmuglują polską żywność do Kaliningradu

2014-08-14 02:02
publikacja
2014-08-14 02:02
thetaXstock

My na złość Putinowi jemy jabłka, tymczasem żywność z polskich sklepów wypełnia bagażniki podróżnych z Kaliningradu, którzy coraz chętniej robią zakupy w Polsce - donosi "Metro".

Źródło: thetaXstockRosjanie kupują polską żywność


Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego od dawna są stałymi klientami w sklepach w Elblągu, Braniewie, Bartoszycach, Gołdapi, a nawet w Trójmieście. Kupują sprzęt RTV/AGD, materiały budowlane, korzystają z salonów kosmetycznych i fryzjerskich, serwisują samochody.

Ale najwięcej kupują u nas żywności, bo jest o 40 proc. tańsza niż u nich. Odkąd tydzień temu wprowadzono embargo, tej żywności w bagażnikach samochodów Rosjan jest jeszcze więcej.

"Tylko od ostatniej soboty do poniedziałku rosyjsko-polską granicę przekroczyło ponad 19 tys. aut. To 10 proc. więcej niż tydzień temu. Już niemal każdy Rosjanin wracający z Polski, wiezie ze sobą produkty spożywcze" - przyznaje Ryszard Chudy, rzecznik Izby Celnej w Olsztynie.

Eksperci prognozują, że to dopiero początek. "Polskie sklepy mogą spodziewać się znacznego wzrostu liczby rosyjskich klientów pod koniec sierpnia, gdy w związku z powrotem dzieci do szkół i przedszkoli Rosjanie z Kaliningradu ruszą do nas po większe zakupy" - ocenia Tadeusz Baryła, ekspert ds. obwodu z Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (52)

dodaj komentarz
~miro
a bandycie putinowi wzrosło POparcie
~Zdzicho
Wydawalo by sie , ze porzadna gazete I tytul fajny Bankier , a tu taka prostacka propaganda , a moze Rosjanie kupuja ta zywnosc dla dzieci , ludzi chorych . Proponuje zmienic tytul pisma z Bankier na Cinkciarz
~JÓZEFBĄK
GŁUPOTA pewnej grupy POLAKÓW jest wielka .Zamiast się cieszyć z tego ,ze ROSJANIE nakręcają koniunkturę , to sie ich obraża .Oj zacznie sie lament jak PUTIN zakaże jakiegokolwiek wwozu z terenu POLSKI czegokolwiek .Ciekawe co wtedy konusy napiszecie .
~rycho
Głodni i biedni POLACY szmuglują od lat papierosy , benzynę , ON , słodycze i inne produkty rolne z Ukrainy pomimo barbarzyńskich zakazów wwozu .
~Dżejms
To nic wspólnego z biedą nie ma. Jest to racjonalne zachowanie człowieka który za swoją pracę woli kupić więcej niż mniej. Jest to normalne w przyrodzie zjawisko wyrównywania stężeń.
~ciagov
Ten artykul pokazuje w pelnym swietle jakim szmatlawcem jest bankier. Zamiast pisac o zwiekszonych obrotach w sklepach przygranicznych i eksporcie towarow i uslug, ktory wbrew sankcjom rosnie, pisza o glodnych Rosjanach. Widac redaktorzy bankiera tez sa glodni, a ich panowie nie rzuca zadnego ochlapa, dopoki nie nastawia publiki Ten artykul pokazuje w pelnym swietle jakim szmatlawcem jest bankier. Zamiast pisac o zwiekszonych obrotach w sklepach przygranicznych i eksporcie towarow i uslug, ktory wbrew sankcjom rosnie, pisza o glodnych Rosjanach. Widac redaktorzy bankiera tez sa glodni, a ich panowie nie rzuca zadnego ochlapa, dopoki nie nastawia publiki antyrosyjsko.
~alesieusmialem
Tytul glodni RosjanieA potem :Kupuja sprzet rtv,agd,korzystaja z Salonow kosmetycznychI serwisuja samochody.Witajmy wiec zagranicznych gosci ktorzy zostawiaja u nas szmal.Wstyd bankier.
~DarekD
Jako Polakowi jest mi po prostu wstyd za takiego dziennikarza - chama i prostaka piszącego z tak oczywistą zajadliwością takie prymitywne i paszkwilanckie artykuły i komentarze. Co to za określenie "głodni Rosjanie" Doprawdy wstyd, źe szanujący się "Bankier" ( a chyba za taki portal chce być uważany Jako Polakowi jest mi po prostu wstyd za takiego dziennikarza - chama i prostaka piszącego z tak oczywistą zajadliwością takie prymitywne i paszkwilanckie artykuły i komentarze. Co to za określenie "głodni Rosjanie" Doprawdy wstyd, źe szanujący się "Bankier" ( a chyba za taki portal chce być uważany ) cytuje takiego aroganta!!.
~MacGawer
A ja niedawno widziałem reportaż z przejścia w Bezledach. Pewien Rosjanin zapytany po co przyjechał powiedzial wprost - zjeść. U nas jest taniej i tyle, praktycznie od zawsze. Jak 10 lat temu mieszkałem w Bartoszycach mialem okazję widzieć olbrzymią ilośc żywności jakie kupowali (także w hurtowniach). A może uważasz,A ja niedawno widziałem reportaż z przejścia w Bezledach. Pewien Rosjanin zapytany po co przyjechał powiedzial wprost - zjeść. U nas jest taniej i tyle, praktycznie od zawsze. Jak 10 lat temu mieszkałem w Bartoszycach mialem okazję widzieć olbrzymią ilośc żywności jakie kupowali (także w hurtowniach). A może uważasz, że mieszkańcom obw. kaliningradzkiego tak się przelewa, że moga wydać u siebie każdy pieniadz na żywność i nawet tego nie zauważą? W takim razie po co tu przyjeżdżają? Przy okazji nie radzę czytać tytułów w ich mediach, bo a nuż zmienisz zdanie o tym kto powinien się wstydzić.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki