REKLAMA

Rosja przerzuca czołgi do Donbasu

2014-11-07 12:57
publikacja
2014-11-07 12:57
Rosja przerzuca czołgi do Donbasu
Rosja przerzuca czołgi do Donbasu
/ FORUM

Ponad 30 czołgów oraz inny sprzęt wojskowy i ludzi przerzuciła w ciągu ostatniej doby Rosja na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy - poinformował w piątek rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko.

Rosja przerzuca czołgi do Donbasu (FORUM)

W strefie operacji antyterrorystycznej wciąż mamy do czynienia z dostawami sprzętu wojskowego i ludzi" - powiedział Łysenko na konferencji prasowej w Kijowie. Oświadczył, że widziano "kolumnę składającą się z 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i żywą siłą" przemieszczających się z terytorium Rosji w kierunku miasta Krasny Łucz w obwodzie ługańskim.

Od czwartku w walkach z separatystami i żołnierzami rosyjskimi zginęło pięciu ukraińskich żołnierzy, 16 zostało rannych - przekazał.

Łysenko oświadczył, że w ostatnim czasie antyrządowi bojownicy i Rosja prowadzą coraz aktywniejsze działania, zapewnił jednak, że nie można jeszcze mówić o otwartej inwazji na Ukrainę.

Nie możemy na razie mówić o otwartym ataku. Rozumiemy, że wojsk, które znajdują się obecnie na terytorium Ukrainy, jest za mało dla szerokiej ofensywy - podkreślił.

Rzecznik RBNiO wyjaśnił, że do przeprowadzenia ataku przeciwnik powinien dysponować siłami co najmniej czterokrotnie większymi niż strona, która się broni.

Takiej przewagi terroryści nie mają. Przewaga jest dziś po stronie ukraińskiej - powiedział Łysenko.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mmp/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~twoja_stara
Dla dobra Polski było by gdyby ta banderowska swołocz wykrwawiła się z Rosyjskim zaprawionym w Czeczeni profesjonalnym wojskiem.Mam nadzieję że Putin rozjedzie ten plebs człogami a następnie wjedzie do Polski :) ewentualnie zaproponuje Niemcom podział Polski i zwrot zawłaszczonego przez polactwo terenów !! Gdańsk Dla dobra Polski było by gdyby ta banderowska swołocz wykrwawiła się z Rosyjskim zaprawionym w Czeczeni profesjonalnym wojskiem.Mam nadzieję że Putin rozjedzie ten plebs człogami a następnie wjedzie do Polski :) ewentualnie zaproponuje Niemcom podział Polski i zwrot zawłaszczonego przez polactwo terenów !! Gdańsk i Dolny Śląsk zawsze był Niemiecki
~Jan324
Na ukraińską armię nie trzeba mieć czterokrotnej przewagi dla osiągnięcia celu.Łysenko znów jest w błędzie.
~jasnowidz
99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki. Właścicielem farmy jest światowa finansjera.
~eret
a ty ten 1% co się ostrzyc nie da boś łysa
~kresy24
"Igor Bezler, dowódca prorosyjskich separatystów zabity! Taką sensacyjną wiadomość ogłosił były doradca ministra obrony Ukrainy Ołeksandr Tarasiuk. Zastrzelić „Biesa” mieli Rosjanie – za nieposłuszeństwo. „Powodem likwidacji była odmowa podporządkowania się rosyjskiemu dowództwu wojskowemu, zamiar publicznego "Igor Bezler, dowódca prorosyjskich separatystów zabity! Taką sensacyjną wiadomość ogłosił były doradca ministra obrony Ukrainy Ołeksandr Tarasiuk. Zastrzelić „Biesa” mieli Rosjanie – za nieposłuszeństwo. „Powodem likwidacji była odmowa podporządkowania się rosyjskiemu dowództwu wojskowemu, zamiar publicznego uznania kontrolowanego przez ugrupowania bandytów konglomeratu gorłowsko-makiejewskiego za terytorium Ukrainy i zaapelowania do członków innych band, by poszukiwać kompromisu z władzami ukraińskimi.” Tak dosłownie brzmi powiadomienie, które Tarasiuk zamieścił na swojej stronie w Facebooku. Ciekawe też, że był to jego ostatni wpis w charakterze doradcy ministra obrony. – Stanąłem na czele nowo utworzonego Centrum Reformy Obronnej. Funkcji doradcy ministra obrony od dziś nie wykonuję – powiadomił chwilę później. Informacja o śmierci Bezlera uzupełniła poprzednie doniesienia z regionu walk. Nieco wcześniej zjawiły się informacje, że rosyjskie wojska „zneutralizowały” jego oddział w Gorłowce, a część najemników zwerbowanych przez „Biesa” przepadła bez wieści."
~TVrepublika
"Dwustu prorosyjskich dywersantów zginęło przy kolejnej próbie odbicia z rąk ukraińskich wojsk lotniska w Doniecku na wschodzie kraju – poinformowało w piątek dowództwo prowadzonej tam operacji antyterrorystycznej . " . "Separatyści, którzy prowadzili wczoraj (w czwartek) ostrzał pozycji ukraińskich "Dwustu prorosyjskich dywersantów zginęło przy kolejnej próbie odbicia z rąk ukraińskich wojsk lotniska w Doniecku na wschodzie kraju – poinformowało w piątek dowództwo prowadzonej tam operacji antyterrorystycznej . " . "Separatyści, którzy prowadzili wczoraj (w czwartek) ostrzał pozycji ukraińskich żołnierzy w donieckim porcie lotniczym, zostali zlikwidowani ogniem oddziałów artyleryjskich sił operacji antyterrorystycznej – ogłosiło dowództwo na Facebooku.Według zweryfikowanych informacji na skutek ataku zniszczone zostały cztery czołgi separatystów, dwa transportery opancerzone, dwie haubice D-30, jeden bojowy wóz piechoty; zginęło do 200 bojowników – podano.Położone w północnej części Doniecka lotnisko jest bez powodzenia atakowane przez separatystów od maja. Obecność wojsk ukraińskich w tym punkcie jest solą w oku buntowników z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, gdyż pokazuje, że ich „stolica” nie jest przez nich całkowicie kontrolowana.Ze względu na zacięty opór wobec codziennych ataków rebeliantów na lotnisko walczący tam ukraińscy żołnierze zyskali miano „cyborgów”. "
~jasnowidz
Bo to się wszystko tak zaczyna (Słowa popularnej niegdyś piosenki) Bankierzy opłacili Majdan i nie otrzymali to za co zapłacili. Więc do wojny Polski narodzie szykuj się, bankier z politykiem już przygotował cię. Będziesz walczył w imię międzynarodowych Elit o ich sterowanie światem. Już czujesz się dumny? Jasne,Bo to się wszystko tak zaczyna (Słowa popularnej niegdyś piosenki) Bankierzy opłacili Majdan i nie otrzymali to za co zapłacili. Więc do wojny Polski narodzie szykuj się, bankier z politykiem już przygotował cię. Będziesz walczył w imię międzynarodowych Elit o ich sterowanie światem. Już czujesz się dumny? Jasne, ty kumasz że to Putin, tak cię nastawili. I to działa. Hahaha brawo środki masowego otępienia.
~Komandos
Bedzie wojna , zielone ludziki staja sie regularna armia radziedzka , nic innego tylko wzmacniac polska wschodnia granice
~polskadogorynogami
Im wcześniej Putin zlikwiduje ten Banderland, tym lepiej dla Polski i Polaków. Z Ruskimi zawsze można napić się wódki i dogadać. Spróbujcie to zrobić z banderowcami!
~retro
może nie zdajesz sobie z tego sprawy ale twój światopogląd jest identyczny z "banderowskim"

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki