REKLAMA

Rosja: ćwiczenia Floty Bałtyckiej w obwodzie kaliningradzkim

2016-09-06 15:23
publikacja
2016-09-06 15:23
Rosja: ćwiczenia Floty Bałtyckiej w obwodzie kaliningradzkim
Rosja: ćwiczenia Floty Bałtyckiej w obwodzie kaliningradzkim
/ FORUM

Na poligonie w obwodzie kaliningradzkim rozpoczęły się we wtorek ćwiczenia taktyczne grupy zmotoryzowanej wojsk nadbrzeżnych Floty Bałtyckiej - poinformowały służby prasowe floty. W manewrach bierze udział około 1000 żołnierzy.

Przez kilka dni żołnierze ćwiczyć będą działania pododdziałów w obronie i ataku oraz sprawność w użyciu broni i sprzętu bojowego i przemieszczaniu się w obszarze walk. Sprawdzone zostanie spełnianie norm dotyczących przygotowania taktycznego, ogniowego, inżynieryjnego i specjalnego oraz działań w terenie w warunkach maksymalnie zbliżonych do bojowych - poinformowano.

Planowane jest użycie m.in. bojowych wozów piechoty BMP-2, czołgów T-72, haubic samobieżnych Akacja i Goździk, systemów rakietowych Grad i artyleryjsko-rakietowych systemów Tunguska. Jak wynika z komunikatu Floty Bałtyckiej ważnymi elementami ćwiczeń będzie działanie w warunkach wykorzystania przez umownego przeciwnika środków walki radioelektronicznej, uderzeń lotnictwa i ognia artyleryjskiego.

Końcowym etapem manewrów będzie strzelanie bojowe ze wszystkich rodzajów broni strzeleckiej, granatników oraz uzbrojenia czołgów i maszyn bojowych do celów imitujących żołnierzy i pojazdy wojskowe umownego przeciwnika. Działania te osłaniać będą z powietrza samoloty Su-24 i śmigłowce Mi-24 lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej - dodano.

W poniedziałek zakończyły się ćwiczenia artyleryjskie trzech małych okrętów rakietowych na morskim poligonie Floty Bałtyckiej.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ lm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~tojest
Uzasadnienie przekopania mierzei wiślanej

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki