Rosja: Putin powołał komisję do walki z finansowaniem terroryzmu

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret ws. powołania międzyresortowej komisji ds. walki z finansowaniem terroryzmu - poinformował w środę Kreml.

(fot. REUTERS/Yuri Kochetkov/Pool / FORUM)

Putin zalecił też, by prokuratura generalna, bank centralny i władze regionalne przekazywały komisji materiały dotyczące możliwych powiązań osób czy organizacji z działalnością terrorystyczną.

Telewizja NTV podała na stronie internetowej, że komisja będzie mogła podejmować decyzje o zablokowaniu środków finansowych należących do organizacji i osób podejrzewanych o związki z działalnością terrorystyczną. Decyzje te będą publikowane na stronie internetowej Federalnej Służby Nadzoru Finansowego (Rosfinmonitoringu), agencji rządowej walczącej z praniem brudnych pieniędzy. Od decyzji takiej będzie można się odwołać na drodze sądowej.

Skład komisji zostanie zatwierdzony przez prezydenta. Z komunikatu Kremla wynika, że w ciągu dwóch miesięcy ustalony będzie regulamin działalności komisji. (PAP)

awl/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Ferrycy

Lol, będzie ścigał sam siebie?

! Odpowiedz
3 4 ~ANTY_ryży_kutong

To niech się wezmą za FED, Rockelfelera i Sorosa

! Odpowiedz
5 2 ~Jasko

Terroryści z Kremla musieli dobrze odczuć odcięcie ich od międzynarodowego finansowania jako karę za okupację Krymu i destabilizację w Donbasie. Wiedzą, że to boli.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil