WAŻNE

Rolls-Royce zwalnia kolejne 200 osób

2016-09-19 08:44
publikacja
2016-09-19 08:44

Rolls-Royce ogłosił kolejną falę cięcia etatów kierowników średniego szczebla. Zlikwidowanie 200 stanowisk to wynik restrukturyzacji, która ma odbudować zaufanie inwestorów po rozczarowujących raportach finansowych w 2015 roku. 

/ fot. Edgar Su / Reuters / FORUM

Dyrektor Generalny Warren East zapowiedział zmiany w firmie w listopadzie 2015 roku, które skutkowały zwolnieniem 400 osób na stanowiskach kierowniczych. Cięcia etatów pomogą zaoszczędzić firmie od 150 do 200 milionów funtów rocznie - donosi "The Wall Street Journal". 

Kiepskie wyniki Rolls-Royce'a były podyktowane niewywiązywaniem się z założonych planów sprzedażowych, co więcej popyt na dochodowe silniki brytyjskiego przedsiębiorstwa gwałtownie spadł. W tym momencie firma stara się przyspieszyć produkcję silników lotniczych dla samolotów pasażerskich Boing 787 Dreamliner oraz Airbus A350. 

W tym roku Rolls-Royce obciął dywidendę po raz pierwszy od 1992 roku.

WSZ

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~wlodek
MARTWMY SIE O SIEBIE I POLSKIE INTERESY a kazdy sie martwi o swoje osobiste 6 miesiecy niepracuje i nikt sie nie martwi o mnie i moja rodzine
~Łukasz
Jeśli cały pakiet oszczędnościowy polegał na zwolnieniu tych 400 osób, to znaczy, że każda z nich średnio kosiła 500 tys funtów rocznie. Nieźle.
~zez
tylko w twojej głowie - przykład: zwalniasz wszystkich pracowników szpitala i robisz "oszczędności" na wiele milionów, ale nie na wynagrodzeniach tyh pracowników, ale na tym, że teraz cały szpital nie działa i na nic nie wydaje pieniędzy (leki, ogrzewanie itd)
~Łukasz odpowiada ~zez
Ale tutaj przecież nie likwidują firmy, tylko odchudzają organizację. Powiedzmy, że mogą trochę zmniejszyć potrzeby związane z powierzchnią biurową, sprzętem etc. - ile mogą wynosić koszty stałe pozapłacowe?
~zez odpowiada ~Łukasz
o boze jak ci to wytlumaczyc - jak zwolnią 100 dyrektorów to jak myślisz, co stanie się z projektami które nadzorowali? Wszystko zostanie "zamrożone" i tak też stanie się z kosztami
~red_harron
restrukturyzacja ma odbudować zaufanie inwestorów (kimkolwiek jest ten tajemniczy byt) czy powinna zwiększyć efektywność firmy? czy leci z nami pilot? :)
~Adam
Masowe zwolnienia coraz częstsze. Globalizacja doprowadzi do ruiny zachodnie społeczeństwa.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki