REKLAMA

Gracze z całego świata wyłożyli 10 mln zł na polską planszówkę

2021-04-15 09:45
publikacja
2021-04-15 09:45
Gracze z całego świata wyłożyli 10 mln zł na polską planszówkę
Gracze z całego świata wyłożyli 10 mln zł na polską planszówkę
fot. Portal Games / / You Tube

Kolejny sukces polskiej planszówki zaprojektowanej przez Ignacego Trzewiczka. Gra "Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie" zebrała ponad 10 mln zł na kolekcjonerskie wydanie.

Polskie studio Portal Games otworzyło zbiórkę, której celem było uzbieranie funduszy na kolekcjonerskie wydanie gry planszowej "Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie". Po 10 latach od pojawienia się w sprzedaży planszówki autorzy chcieli wydać nową edycję w 2022 r. Na stronie Gamefound ustawili cel zbiórki na 50 tys. euro. Zebrana kwota przerosła najśmielsze oczekiwania.

W ciągu 21 dni Portal Games zebrali blisko 2,3 mln euro, czyli około 10 mln zł na wydanie kolekcjonerskiej wersji gry o przygodach rozbitków na bezludnej wyspie inspirowanej książką Daniela Defoe. Łącznie ponad 17,3 tys. graczy z całego świata dołączyło do akcji.

Kampania skończyła się wczoraj, ale musieliśmy odespać 😅 17,313 wspierających wpłaciło 2,277,000€ na Edycję...

Posted by Portal Games Polska on Wednesday, April 14, 2021

Gracze, którzy wzięli udział w zbiórce, otrzymają wydanie kolekcjonerskie w pakiecie uzależnionym od wpłaconej kwoty. Podstawowy pakiet kosztował 85 euro (około 390 zł), za najdroższą wersję trzeba było zapłacić 335 euro (ponad 1,5 tys. zł). Osoby, które wybrały najbardziej rozbudowany pakiet, otrzymają wraz z grą m.in. figurki postaci przygotowane we współpracy z Awaken Realms.

Kolekcjonerskie wydanie planszówki "Robinson Crusoe" pojawi się w lutym 2022 r. W pierwszej kolejności wydana zostanie wersja angielska. Natomiast 2-3 miesiące później grę otrzymają osoby, które zamówiły ją w innym języku (w tym po polsku).

Gra planszowa, zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka, "Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie" zadebiutowała w 2012 r. i przypadła do gustu graczom. Zdobyła tytuł gry roku 2012, w kategorii gier zaawansowanych, była nominowana w dwóch kategoriach: "Best Game Theme Nominees 2012" oraz "Game of the Year 2012" w The Dice Tower Award.

DF

Źródło:
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
emilia_grabowka
Gratulacje dla twórców! Lubię przygodowe planszówki, ale taka cena jest poza moim zasięgiem. Z tańszych, ale ciekawych tytułów lubię Ucieczkę z lochu i Bursztynową komnatę. Ładne grafiki, prosta mechanika i wysoka regrywalność :)
mondry
Nie wiesz co tracisz, w grze "Robinson Crusoe przygoda na przeklętej wyspie" jesteś postawiona w sytuacji rozbitka na bezludnej wyspie i musisz sobie jakoś radzić a gra tego nie ułatwia-czasem atakują Cię bestie, a czasem pogoda i często negatywne konsekwencje wielu przygód, a ponieważ ta wyspa (jak mówi tytuł) jest "przeklęta" Nie wiesz co tracisz, w grze "Robinson Crusoe przygoda na przeklętej wyspie" jesteś postawiona w sytuacji rozbitka na bezludnej wyspie i musisz sobie jakoś radzić a gra tego nie ułatwia-czasem atakują Cię bestie, a czasem pogoda i często negatywne konsekwencje wielu przygód, a ponieważ ta wyspa (jak mówi tytuł) jest "przeklęta" to spodziewać się można najgorszego ale do przegranej trzeba kompletnie nie mieć szczęścia, dlatego radzę oszczędzać na tę grę bo ona jest tego warta ;)

Powiązane: Crowdfunding - finansowanie społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki