REKLAMA

Platynowe inwestycje w Revolucie. Nowe metale w aplikacji

Michał Kubicki2022-12-16 10:50redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-12-16 10:50
Platynowe inwestycje w Revolucie. Nowe metale w aplikacji
Platynowe inwestycje w Revolucie. Nowe metale w aplikacji
fot. DANIEL CONSTANTE / / Shutterstock

W aplikacji Revolut można już handlować platyną i palladem. Oferta dla klientów zainteresowanych inwestycjami będzie dostępna we wszystkich planach po aktualizacji aplikacji.

Revolut zaoferował klientom w Europie (EEA, Szwajcaria, Wielka Brytania) możliwość dodatkowej dywersyfikacji portfela aktywów dzięki ekspozycji na kolejne metale szlachetne. Po tym, jak w 2020 r. wprowadzono handel złotem i srebrem, teraz oferta zostaje uzupełniona o platynę i pallad.

Skorzystać z oferty mogą klienci planów Standard, Plus, Premium i Metal po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji. Pojawi się ona w sekcji produkty majątkowe, w zakładce towary. Dzięki temu rośną możliwości dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych klientów, którzy do tej pory mieli możliwość handlu kilkuset akcjami, złotem, srebrem, ponad 30 walutami fiat i blisko 100 kryptowalutami. 

Za każdą transakcją kupna ekspozycji na platynę lub pallad stoi zakup fizycznego metalu, który jest przechowywany u zaufanego dostawcy usług w zakresie obrotu metalami szlachetnymi. Natomiast Revolut zaznacza, że nie oferuje fizycznej dostawy metalu do klienta i przypomina o ryzyku inwestycyjnym, które może wiązać się z utratą kapitału. "Inaczej niż waluty fiat, platyna i pallad nie są aktywami regulowanymi w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority ani gwarantowane przez regulacje e-money (EMI)" - precyzuje Revolut.

Swoją ekspozycję na wybrany metal można przesyłać w aplikacji innym klientom Revoluta lub wymieniać na waluty lub kryptowaluty. Ponadto Revolut oferuje funkcję automatycznej wymiany, w której klienci mogą ustalić określoną cenę kupna lub sprzedaży swojej ekspozycji. Wtedy aplikacja sama dokona transakcji, gdy rynek osiągnie ustalony poziom cenowy.

To kolejny krok Revoluta w rozbudowie funkcji inwestycyjnych aplikacji, z której w Polsce korzysta już ponad 2 miliony osób. Tylko w ciągu pierwszych trzech kwartałów bieżącego roku pojawiło się 600 tys. nowych klientów w naszym kraju. W sumie na całym świecie liczba użytkowników Revoluta przekroczyła 25 milionów.

By lepiej zapoznać się z pozostałymi funkcjonalnościami, które Revolut wprowadził tylko na przestrzeni ostatnich miesięcy warto przeczytać artykuły o płatnościach odroczonych, nowych możliwościach płatności za zakupy internetowe, czy elementach oferty turystycznej jak wynajem domów. W aplikacji spotkamy się też z kilkoma niedogodnościami, które również opisywaliśmy w artykule "5 wad Revoluta, o których musisz wiedzieć". Informowaliśmy ponadto o problemach klientów aplikacji dotyczących blokady kont

Źródło:
Michał Kubicki
Michał Kubicki
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Absolwent finansów i rachunkowości na UMCS w Lublinie. W czasie studiów zainteresował się giełdą i rynkami finansowymi, które to zainteresowania rozwinął na SGH w Warszawie na kierunku Bankowość Inwestycyjna. Na co dzień obserwuje notowania warszawskiej giełdy, by przekazać czytelnikom portalu najważniejsze informacje z parkietu oraz przybliżyć istotne wiadomości ze spółek. tel.728 927 242

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Nie kupujcie papierowych metali. One są tyle samo warte co FIATy.
simonsoft8
wolny rynek w wykonaniu jarząbka, pojawił się o godz. 14:50. tak wygląda zarabianie złotówek
katzpodola
Szykuje się nastepny przekręt rosyjskiego zyda?
zoomek
Kruszce wyłącznie fizyczne i pod jabłonkę. W KAŻDYM innym wypadku macie tylko roszczenie i weź je zrealizuj! Np odbierz sobie z Singapuru jak zrobią lockdown.
zenonn
W Polsce to niedopuszczalne.
Polskojęzyczni przybysze złodzieje elity stworzyli prawo, w myśl którego złoto należy do nich.
Nie wolno ścierwa zabić, a należałoby milion w środę milion w sobotę.
Polnische grupenfirer strzelał z granatnika w gabinecie i i łeb mu nie spadnie.
Uchchany kraj i jego mieszańcy
Fuj

Zgodnie
W Polsce to niedopuszczalne.
Polskojęzyczni przybysze złodzieje elity stworzyli prawo, w myśl którego złoto należy do nich.
Nie wolno ścierwa zabić, a należałoby milion w środę milion w sobotę.
Polnische grupenfirer strzelał z granatnika w gabinecie i i łeb mu nie spadnie.
Uchchany kraj i jego mieszańcy
Fuj

Zgodnie artykułem 35. Ustawy o o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, „przedmioty będące zabytkami archeologicznymi odkrytymi, przypadkowo znalezionymi albo pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych, stanowią własność Skarbu Państwa”. Zapis ten tyczy się zarówno cennych przedmiotów znalezionych przypadkowo, jak i w efekcie poszukiwań z użyciem profesjonalnego sprzętu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Znalezli-miliony-podczas-spaceru-W-Polsce-musieliby-oddac-je-panstwu-3069133.html

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki