REKLAMA

Tanio już było. Revolut podnosi ceny za wybrane plany

Wojciech Boczoń2023-12-11 10:14analityk Bankier.pl
publikacja
2023-12-11 10:14

Użytkownicy aplikacji Revolut, którzy korzystają z planów Premium i Metal zapłacą więcej za korzystanie z konta. Podwyżki sięgają od 4 do 6 zł miesięcznie. Na osłodę firma proponuje klientom dodatkowe subskrypcje - od aplikacji fitness po prywatną sieć szyfrującą.

Tanio już było. Revolut podnosi ceny za wybrane plany
Tanio już było. Revolut podnosi ceny za wybrane plany
fot. Revolut / / Revolut

- Począwszy od 8 grudnia 2023 r. klienci płatnych planów Plus, Premium i Metal otrzymają komunikat na temat zmian w zakresie nowych usług i cen za poszczególne plany: Plus 19,99 zł/m-c (lub 200 zł/rok), Premium 33,99 zł/m-c (lub 340 zł/rok) i Metal 55,99 zł/m-c (lub 560 zł/rok) – informuje biuro prasowe Revoluta. W praktyce są to wzrosty cen o 4 i 6 zł miesięcznie. Firma pisze, że są to pierwsze podwyżki od 5 lat.

Na pocieszenie Revolut przygotował dodatkowy pakiet usług wchodzących w skład planów Premium i Metal. - To benefity (znane już z planu Ultra), których szacowana zsumowana wartość sięga 7400 zł w skali roku (zależnie od planu) – czytamy w komunikacie prasowym.

Wybór subskrypcji ma trafiać w zarówno prywatne jak i zawodowe potrzeby klientów: od prasy biznesowej (Financial Times), przez fitness (ClassPass, Freeletics), zdrowie i wellbeing (Headspace, Sleep Cycle), działania kreatywne (Picsart), randki (Tinder) po anonimowość i bezpieczeństwo informacji (NordVPN). Wszystkie te benefity dostępne są w aplikacji i mogą być aktywowane przez klientów planów Premium i Metal po wejściu w Profil > Twój Plan > Partnerzy.

Według danych Revolut, klienci w Polsce wydają nawet 25 mln zł miesięcznie na różnego typu dobra cyfrowe (aplikacje). W listopadzie 2023 roku kwota wydana przez polskich klientów Revolut na dobra cyfrowe (aplikacje) była o 56% wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym (2022).

Oferta Revolut składa się z 5 planów – darmowego planu Standard z kontem i usługami do codziennych spraw finansowych i 4 planów płatnych (Plus, Premium, Metal i Ultra), które zawierają dużo więcej korzyści i benefitów, od inwestycji po podróże (np. saloniki lotniskowe).

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jas2
Rosyjsko-Ukraińska firma zarejestrowana w Londynie.

Coś idealnego dla lemingów.
bha
Szczególnie już od dawna w coraz mocniej i mocniej dojnym cenowo i % wysko inflacyjnym nadal Detalu!.
inwestor.pl
Na pocieszenie Revolut przygotował dodatkowy pakiet usług (...) których szacowana zsumowana wartość sięga 7400 zł w skali roku. Czy mogę zatem uzyskać zwrot tych kilku tysięcy złotych skoro nie korzystam z tych benefitów i ich nie chcę?
pagodzik
Dodatkowo masz prawo pukac zone szefa Revoluta, to pakiet o wartosci 30 milionow dolarow rocznie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki