REKLAMA

Relpol przeniesie produkcję ze spółki Relpol Elektronik do nowo budowanej hali

2021-12-07 15:18
publikacja
2021-12-07 15:18
Relpol przeniesie produkcję ze spółki Relpol Elektronik do nowo budowanej hali
Relpol przeniesie produkcję ze spółki Relpol Elektronik do nowo budowanej hali
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Relpol przeniesie produkcję ze swojej spółki Relpol Elektronik do budowanej w Żarach hali produkcyjnej - podał w komunikacie producent przekaźników. Koncentracja produkcji w jednym miejscu ma poprawić efektowność, skrócić terminy dostaw i ograniczyć koszty. Decyzja co do dalszego funkcjonowania Relpol Elektronik zostanie podjęta w późniejszym terminie.

Relpol poinformował, że budowa nowej hali produkcyjnej, zwiększającej powierzchnię produkcyjną o ok. 2 tys. m kw. dobiega końca, co stworzy możliwość ulokowania w niej produkcji z Relpol Elektronik, który ma siedzibę w Mirostowicach Dolnych.

W grudniu 2020 r. spółka podpisała umowę na budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalną oraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanej na terenie należącym do spółki w Żarach.

"Koncentracja produkcji w jednym miejscu umożliwi bezpośredni nadzór nad organizacją i jakością produkcji prowadzonej dotychczas w Relpol Elektronik, co poprawi efektywność procesu produkcji, skróci terminy dostaw, ograniczy koszty transportu, ograniczy koszty zarządzania tą spółką oraz poprawi wykorzystanie powierzchni produkcyjnej w Relpol" - napisano we wtorkowym komunikacie.

Dodano, że przeniesienie produkcji nie będzie miało większego wpływu na wyniki finansowe grupy kapitałowej.

Spółka Relpol Elektronik utworzona została w 2007 r. a jej głównym przedmiotem działalność było świadczeniu usług kooperacji dla spółki Relpol. Przez pierwsze trzy kwartały 2021 r. Relpol Elektronik osiągnął 1,8 mln zł przychodów ze sprzedaży ponosząc 9 tys. zł straty netto. Na koniec listopada spółka zatrudniała 24 osoby na umowę o pracę, 3 osoby na umowę zlecenie oraz 12 osób z agencji pośrednictwa pracy. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki