REKLAMA
WEBINAR

EUROSTATRekordowo niskie bezrobocie w Polsce. Dogoniliśmy Czechów

2023-06-01 15:29
publikacja
2023-06-01 15:29

Eurostat opublikował dziś historyczne dane – bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej i wynosi 2,7 proc. – przekazała w czwartek PAP minister Marlena Maląg. Miejsce lidera dzielimy z Czechami.

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. Dogoniliśmy Czechów
Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. Dogoniliśmy Czechów
fot. JACEK KOSLICKI / / FOTONEWS

Szefowa MRiPS podkreśliła, że to ogromny sukces, który pokazuje, jak sprawnie i skutecznie nasz kraj poradził sobie z globalnymi wyzwaniami ostatnich lat.

"Nasze starania o utrzymanie miejsc pracy w czasie pandemii, a także tworzenie nowych miejsc pracy i wspieranie przedsiębiorczości przynoszą widoczne efekty. Dzięki skutecznej polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości inwestorzy mają duże zaufanie do polskiej gospodarki, a to przekłada się również na wzrost zatrudnienia" – wskazała minister.

Jednocześnie pogratulowała wszystkim Polakom, którzy "przyczynili się do tego sukcesu poprzez swoje zaangażowanie i pracowitość".

"Każde miejsce pracy to nie tylko źródło dochodu dla konkretnego pracownika, ale też szansa na poprawę jakości życia całej rodziny. Dlatego będziemy nadal wspierać nasz rynek pracy i przedsiębiorczość Polaków" – zaznaczyła.

W kwietniu tego roku stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, wyniosła w Polsce 2,7 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej. To najniższy wskaźnik w UE – podał w czwartek Eurostat. Dodano, że 2,7 proc. bezrobocia zanotowano też w Czechach. Liczba bezrobotnych w kwietniu wyniosła 470 tys., wobec 466 tys. w marcu.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
chmiels
ile osób poszło na emeryturę a ile weszło na rynek pracy?
admiral1
Jestem pod wrażeniem... , zresztą widzimy to na co dzień , ludzi , którzy coś umieją do pracy brak.
eunuchy_z_ue
a tymczasem w Hiszpanii Portugalii czy lewicowej Grecji bezrobocie powyżej
eunuchy_z_ue
a tymczasem żydowska organizacja" nigdy więcej" zaatakowała polskiego najlepszego sędziego gdyż ten.. spotkał się z reprezentujacym interesy polskie Mentzenem którego popiera. Kolejna kosherna grupa " granica" żąda otwarcia naszych granic dla nielegalnych imigrantów ekonomicznych. To jaskrawie antypolskie działania.
jas2
Eurostat opublikował dziś historyczne dane – bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej i wynosi 2,7 proc.

Lemingi bardzo niezadowolone... :(
nepot_synekurzasty
Taki sukces, że oprócz garba, nic z niego nie mamy
jas2
To weźcie się do roboty i będzie 2,6%.
bha
Niby fajnie tyle że na elastycznym od dekad globalnym rynku coraz bardziej niepewnym ,coraz szerzej czasowym .sezonowym ,na niepełnych etatach ,na śmieciowych latami zleceniach ,na niby dziełach ,na wygodnych wymuszanych nie rzadko samozatrudnieniach i coraz szerzej i szerzej i etc. pracy w szaro-czarnych stresogennych barwach mówienie Niby fajnie tyle że na elastycznym od dekad globalnym rynku coraz bardziej niepewnym ,coraz szerzej czasowym .sezonowym ,na niepełnych etatach ,na śmieciowych latami zleceniach ,na niby dziełach ,na wygodnych wymuszanych nie rzadko samozatrudnieniach i coraz szerzej i szerzej i etc. pracy w szaro-czarnych stresogennych barwach mówienie od dawna o niby niskim na nim bezrobociu to raczej oderwanie całkowicie od panującej na nim rzeczywistości pracy niestety dla wielu ,wielu pracowników z każdym rokiem coraz bardziej smutnej i raczej coraz mniej płacowo-stawkowo z niej osiąganej godnej!!!,szczególnie przy rynkowej detalicznej coraz mocniej sekretnie wysokiej inflacyjnie coraz mocniej i mocniej dojnej cenowo drożyżnie !!!.Niestety
bt5
Maląg sama nie iwrzy w te oficjalne banialuki które wydaje z siebie. Eurostat liczy bezrobocie wzgledem aktywnych zawodowo w wieku 15-64 lata i cały myk polega ntym że osoby długtrwale bezrobotne nie sa wtenczas uzbawane za aktywne zawodowo i potem wychodza cuda. ale gołym ikoem widac w PL gospodarczą padake w postaci nasilonych Maląg sama nie iwrzy w te oficjalne banialuki które wydaje z siebie. Eurostat liczy bezrobocie wzgledem aktywnych zawodowo w wieku 15-64 lata i cały myk polega ntym że osoby długtrwale bezrobotne nie sa wtenczas uzbawane za aktywne zawodowo i potem wychodza cuda. ale gołym ikoem widac w PL gospodarczą padake w postaci nasilonych likwidacji gastronomi, sklepów i recesji konsumenckiej . Co przeciez nie dziwne skoro na 100 osób 15-64 pracuje w Polsce 64 przy normie skandywanwskiej 80 a szwajcarkiej 83. dodajmy do tewgo nędzne polskie zarobki i potem od tych sukcesów co 10 minut lecie w radiu reklama bonów skarbowych.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki