REKLAMA

Rekord PLL LOT w przewozie pasażerów

2016-11-28 17:21
publikacja
2016-11-28 17:21

PLL LOT przez pierwszych 11 miesięcy tego roku przewiózł 5 mln pasażerów - poinformowała w poniedziałek spółka. To rekord w historii linii. Przewoźnik w tym roku uruchomił 23 nowe połączenia, w tym do Tokio i Seulu.

fot. / / YAY Foto

"Rok 2016 nie dobiegł jeszcze końca, a polski przewoźnik już pobił rekord swojej 87-letniej historii, odnotowując 5 milionów pasażerów, którzy wybrali nas w ciągu 11 miesięcy tego roku. Tak liczna obecność pasażerów na pokładach samolotów LOT-u to efekt naszego rozwoju i otworzonych w tym roku blisko 23 nowych połączeń, w tym bezpośrednich rejsów dalekiego zasięgu do Tokio i Seulu" - powiedział rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki.

Zgodnie z prognozą na koniec 2016 r. linia ma przewieźć ok. 5,5 mln pasażerów, czyli tyle, ile zakłada przyjęta w tym roku strategia rentownego wzrostu. W ubiegłym roku było to 4 mln osób.

Jak podkreślił Kubicki, linia modernizuje flotę, zmienia swój produkt i pracuje nad rozwojem połączeń do Ameryki Północnej i Azji.

Od 2017 roku LOT planuje dalszy intensywny rozwój. W kwietniu przewoźnik wystartuje do kolejnych miast w USA - do Newark i Los Angeles. W sezonie letnim do floty przewoźnika dołączą pierwsze B737-800 NG, a w kolejnych miesiącach LOT otrzyma również najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe Boeinga - B737 MAX 8. W połowie roku flota przewoźnika zostanie powiększona również o dwa nowe Boeingi 787-8 Dreamliner. Obecnie linia ma sześć tego typu maszyn

Na początku listopada PLL LOT poinformował, że chce przejąć 49 proc. udziałów spółki Regional Jet, należącej do estońskiego narodowego przewoźnika Nordica. Obie firmy rozpoczęły współpracę, która dla LOT oznacza to dodatkowe połączenia i samoloty oraz więcej pasażerów. Od 19 listopada polski przewoźnik realizuje samolotami Regional Jet wszystkie połączenia z Tallinna, jakie w ofercie ma Nordica, a więc rejsy ze stolicy Estonii do Brukseli, Sztokholmu, Amsterdamu, Wiednia, Kijowa, Wilna, Oslo i Trondheim.

PLL LOT na koniec roku spodziewa się 150-200 mln zł z działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów. W nowej strategii do 2020 r. LOT ma m.in. przewieźć ponad 10 mln pasażerów rocznie 70 samolotami, w tym 16 dreamlinerami. Spółka chce zatrudnić ponad tysiąc członków personelu pokładowego. Planuje także rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji. Linia ma być rentowna i mieć 25-proc. udział w polskim rynku, a do 2025 roku ponad 30-proc.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

Z okazji przewiezienia 5 mln pasażerów, na Facebooku LOT-u, umieszczono film, w którym pracownicy spółki dziękują pasażerom za obecność na pokładach samolotów. (PAP)

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Don
Zarabiać, zarabiać, zarabiać, ... a huk samolotów non stop w dzień i po nocy też nie przestają - ludzi traktują jak bydło!
~pqkd
Czyli jak dla ciebie to w sam raz.
~Opad
Firma ma zyski, bo ekipa PO zrobiła restrukturyzacje. Teraz PiS obsadzi wszystko Misiewiczami i za 4 lata firma będzie bankrutować. Komuna wraca
~Hairy_Portier
To już kolejny raz, kiedy okazuje się, że Misiewicze potrafią zarabiać lepiej od najlepszych ekspertów. Wygląda na to, że wystarczy tylko higiena. Mycie rąk, żeby nie były brudne i lepkie i od razu są wyniki. A już PO miało kupca na LOT za 1 PLN. Nawet nazwa była podobna OLT.
~lotnik
Ta dziękują i ten profesjonalizm kiedy w piątek dopiero przy stanowisku w Goleniowie dostałem informację ze lotu nie ma z powodu warunków pogodowych. Nikt nie zadzwonił nikt nie wyslal smsa nawet na tablicy lotów nie bylo informacji o odwołaniu czy opóźnieniu. I w 5 godzin musiałem dojechać do Warszawy i co dojechałem bo na sobie Ta dziękują i ten profesjonalizm kiedy w piątek dopiero przy stanowisku w Goleniowie dostałem informację ze lotu nie ma z powodu warunków pogodowych. Nikt nie zadzwonił nikt nie wyslal smsa nawet na tablicy lotów nie bylo informacji o odwołaniu czy opóźnieniu. I w 5 godzin musiałem dojechać do Warszawy i co dojechałem bo na sobie mogę polegać ale na Locie niekoniecznie.
~Wanda
Tusk chciał oddać LOT obcym,podobnie jak Lotos.
~HansVort
A jaki jest wynik finansowy na tym wzroscie?
Poza tym co to za prognoza przychodow 150 albo 200 mln? 50 mln to nie jest pare groszy, a rozrzut 25% w prognozie to jakis zart. Wymysł pana redaktora czy wiarygodne dane źrodlowe? Bo jak to drugie to zarzad do zmiany od zaraz.
~aha
Miały upaść i być sprzedane za von tusska

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki