REKLAMA

Zarząd LPP sprzedaje rosyjski biznes Chińczykom

2022-05-19 17:12
publikacja
2022-05-19 17:12
Zarząd LPP sprzedaje rosyjski biznes Chińczykom
Zarząd LPP sprzedaje rosyjski biznes Chińczykom
fot. Sergei Karpukhin / / FORUM

Zarząd LPP na podstawie dokonanego przeglądu ofert i rozmów z potencjalnymi nabywcami podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading OOO konsorcjum chińskiemu - podało LPP w komunikacie. Konsekwencją zawartej transakcji będzie zakończenie działalności Grupy LPP na terytorium Rosji po 20 latach obecności na tym rynku.

"(...) na mocy ustaleń stron transakcji, kupujący nie nabędzie praw do wykorzystywania nazw i znaków towarowych marek odzieżowych należących do LPP SA, natomiast nabędzie prawo do wyprzedaży wszystkich towarów należących do spółki rosyjskiej" - napisano.

Pod koniec kwietnia grupa LPP podjęła kierunkową decyzję o sprzedaży należących do niej zarejestrowanych w Rosji spółek RE Trading OOO oraz LLC Re Development. (PAP Biznes)

doa/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (20)

dodaj komentarz
darius19
"olmert","zoomek", "polonu","grzegorzkubik".... sporo trolli z farm Putina. I o dziwo, wspieraja zaangazowanie Chin w Rosji. Fascynujace. A wystarczy popatrzec na mape lub globus. I na chinskie standardy zatrudniania i przestrzegania prawa. Ale was Putin urzadzil...
grzegorzkubik
I jeden typ który nie ogarnia ekonomii czyli Dariusz.
olmert odpowiada grzegorzkubik
Nie karm tego żałosnego, nudnego do bólu trolla!
olmert
"LPP, największa sieć odzieżowa w Polsce, w 2011 r. przeniosła prawa własności do znaków towarowych Reserved oraz Cropp o wartości 556 mln zł do cypryjskiej spółki Gothals, a następnie spółka Gothals przeniosła prawa własności do tych znaków towarowych do dubajskiej spółki Jaradi Limited. Te znaki towarowe należą więc do arabskiej "LPP, największa sieć odzieżowa w Polsce, w 2011 r. przeniosła prawa własności do znaków towarowych Reserved oraz Cropp o wartości 556 mln zł do cypryjskiej spółki Gothals, a następnie spółka Gothals przeniosła prawa własności do tych znaków towarowych do dubajskiej spółki Jaradi Limited. Te znaki towarowe należą więc do arabskiej spółki, która udziela licencji spółce cypryjskiej, a ta finalnie udziela sublicencji spółce polskiej (LPP). Analogiczne transakcje zostały przeprowadzone w grudniu 2013 r. w odniesieniu do znaków towarowych House, Mohito oraz Sinsay wycenionych na 510 mln zł"

https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/lpp-i-podatki-schemat-unikania-podatkow/0yebt93
zoomek
i to są te realne cele wojny - przetasowania na rynkach, USA młóci kasę za broń i surowce - patrzeć kto zarabia!!!
olmert
Chińczycy szyją sporo z tych ubrań, więc to raczej logiczne, że będą sprzedawać z pominięciem pośrednika w Gdańsku jakim jest LPP.

Nawiasem pisząc, to spółka ta ma wręcz fatalną opinię u ludzi tam zatrudnionych!
allion
Na czyich Ty usługach jesteś? Kto Ci płaci. Dla mnie tacy jak Ty to zdraj..!
enthe odpowiada allion
Pytanie, kto tobie płaci, że smarujesz komenty o 2:09 w nocy?
prs
Polaryzacja swiata, dwa bieguny..

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki